Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČTP Blok

 Zde můžete psát své komentáře, dojmy, postřehy, a konstruktivní sebekritiku....

 

tennis-block.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

4.ročník ČTP Single Masters 2018 začíná!

(Bira, 16. 8. 2018 14:32)

Již počtvrté (3.rok v řadě) se rozjíždí „turnaj pravdy“ neboli klasický tenisový pavouk, kde jen výhra přinese postup, naopak prohra vyřazení. Borci z ČTP si tak mohou opět vyzkoušet „celoroční chléb“ profesionálních tenisových hráčů.
Čtyřměsíční kvalifikační boje v 1.Lize určily letos tyto dvojice: Kamlach (1) – Nielsen (8) (dvojice spolu v SM hrála 1x – finále ve 2.ročníku), Albrecht (2) – Sátra (7) (dvojice spolu v SM ještě nehrála), Jersák (3) – Strejček (6) (dvojice spolu v SM ještě nehrála), Rohlík (4) - Šípek (5) (dvojice spolu dosud v SM nehrála).
Jen těsně se jako 8.hráč kvalifikoval vítěz 2 posledních ročníků Peter Nielsen, zatímco vítěz 1.ročníku Vašek Balous bude stejně jako loni chybět, odehrál málo zápasů a v letošní obzvláště aktivní konkurenci to nestačilo. Podobně na tom jsou lonští medailisté SM Robert Pojer (loni 2.) a Karel Mařík (loni 3.). O kousek unikla kvalifikační pozice také letos jedinému dosud v Lize neporaženému Mirkovi Šandlovi, i jemu chybělo více zápasů.
Single Masters 2018 má 2 nováčky této populární soutěže: jsou jimi Luboš Šípek (5) a Petr Sátra (7), kterým se podařilo kvalifikovat poprvé, ač již Ligu hráli i předchozí roky.
Z dřívějších účastníků je letos v SM opět Jirka Rohlík, který na svůj první úspěch v SM čeká. Ostatních 5 hráčů hrálo také loni.
Start turnaje se o týden opozdil, neboť se muselo týden počkat na dohrávku jednoho rozehraného zápasu, jehož výsledek ještě ovlivnil pořadí kvalifikantů.
Průběh turnaje můžete sledovat na adrese 7.ročníku ČTP Singles: (dole pod tabulkou a výsledky Ligy).
Turnaj se hraje 2 měsíce a jako vždy souběžně s oběma Ligami minimálně do konce září, kdy bychom měli znát vítěze obou soutěží. Kml.

Utopenci v poháru

(JR, 28. 7. 2018 16:48)

Červencovým cutem neprošlo hodně hráčů, jediný kdo má opravdu ještě praktickou naději v soutěži se udržet je hráč Jersák, stačí přidat jedinou výhru s kýmkoliv a uvést tím svoji bilanci do rovnovážného stavu, stále ještě zbývá několik dní než se raketa z lehké podhladiny nadobro potopí ke dnu...

Žebřík ČTP Singles po 2 letech 2016-2018

(Bira, 2. 7. 2018 18:24)

Žebřík hráčů ČTP Singles žije 3.rokem svého trvání. Nelze jej brát příliš vážně, je pouze jakýmsi doplňkem turnajů Singles. Jelikož však protihráče mají hráči dle náhodného výběru (výzev), tak se někteří mezi sebou vůbec nestřetnou. Vezměme za příklad současnou první (hrající) desítku. Její hráči letos (v 1.půlce turnaje) hráli spolu jen občas: Nielsen (Kamlach, Šandl, Pojer), Rohlík (nehrál z „Top 10“ zatím s nikým – podobně jako prakticky celý loňský turnaj), Kamlach (Nielsen, Balous, Albrecht), Balous (Kamlach, Mařík), Mařík (Balous, Albrecht), Albrecht (Kamlach, Mařík, Pojer), Šandl (Nielsen, Strejček), Strejček (Šandl) a Pojer (Nielsen, Albrecht). Bodové rozestupy se v Žebříku ČTP za 2 roky prohloubily a tak i výhra vyššího s nižším dle pater je za méně bodů. Výpočty dělá automat (ELO-kalkulátor ze šachu). Není zcela odpovídající, neboť spíše předpokládá výpočet za zápasy s více hráči, což se u nás 1x za měsíc stává méněkdy. Ale i tak to nějaký obrázek o síle či aktivitě hráčů Singles dává a je jakýmsi dokreslením a průvodcem našich turnajů. Kml.

7.ročník ČTP Singles 2018 – v poločase (duben-červen)

(Bira, 2. 7. 2018 15:17)

Tentokráte fotbalovou terminologií jsme v poločase 7.ročníku Singles, turnaj se láme do jeho druhé poloviny. Organizátoři mohou mít jen radost: letošní ročník Singles hýří počtem odehraných zápasů! Počet 44 za první polovinu turnaje by stačil v roce 2015 na celý půlroční turnaj! Tak uvidíme, na jakém čísle se zastaví kolo zájmu o hru na konci 7.ročníku. Měsíc před uzávěrkou kvalifikace pro 4.ročník superturnaje ČTP Single Masters 2018 se již formuje osmička hráčů pro tento oblíbený podnik. Kromě bodové tabulky musí hráči také zajistit podmínku minimálně 50% zápasů v poměru 1. a 2.Liga. 8 vyvolených bude známo o půlnoci 31.7.2018. Více jak 5 odehraných zápasů má 6 hráčů, na čele tabulky aktivity je Luboš Šípek se 14 mači. Do popředí historických tabulek ČTP v počtu odehraných zápasů se dere hned několik hráčů, kteří sice první ročníky Singles nehráli, zato nyní hrají vydatně a počet mačů jim rychle naskakuje. Nejvíce se zatím hrálo na Konstruktivě a Oaze, po 10 zápasech. V lize Týmů vede jasně Tým Krč se 122 body a téměř 50 bodovým náskokem před druhým Týmem Severní Prahy. Je zřejmé, že i ve druhé půlce turnaje je nač se těšit :-). Kml.

a tak opět po měsíci PV

(JR, 1. 7. 2018 11:34)

Vážení pozůstalí hráči,
dovolte se mi s úctou rozloučit s hráčem Miloslavem Procházkou, jež nevyhrál svůj životní zápas a odešel předčasně v měsíci červnu. Již se mu nepodaří naplnit Pohár výhrami...
Jeho červencový zápas teď již na druhém břehu vyřazených bude již jen pouhým epilogem za tou naší kvalifikací.

7.ročník ČTP Singles 2018 – po první třetině (duben+květen)

(Bira, 5. 6. 2018 19:57)

Hokejovou terminologií má 7.ročník Singles za sebou první třetinu, neboli 2 měsíce turnaje. Ten se slibně rozběhl už v dubnu, což byl letos měsíc teplý a suchý, pro tenis příznivý – hrálo se 9 zápasů. Květen ale nezůstal zdaleka pozadu, naopak! I v tomto odbobí jsme zaznamenali hodně mačů, dokonce 19! Zapátral jsem v historii Singles, kolik se nejvíce odehrálo mačů v 1 měsíci. Vyšlo z toho, že dosud nejvíce (18 zápasů) se hrálo v září roku 2016, čili v 5.ročníku turnaje. Ovšem to byl počet Ligy (13) + Single Masters (5) dohromady. Čili letošní květen s velmi příznivým počasím pro tenis, měsíční rekord překonal :-). Doslova „výživné“ byly za sebou 2 dny koncem měsíce 25.+ 26.5., kdy se konalo hned 5 utkání! Celkově tak po první třetině již 28 uskutečněných zápasů! Všichni hráči 1.Ligy odehráli alespoň 1 povinné utkání pro udržení se v této lize po 2 měsících. Takže o sestupech rozhodovaly pouze body (z 1.Ligy se sestupuje až po 2 měsících). V neoficiální soutěži Týmů se dostala jasně do čela parta obhájců prvenství Týmu z Krče, která je jednoduše řečeno nejaktivnější v počtu odehraných zápasů a z toho rekrutují i příslušné body. Rovněž se rozjela další (letos nová) neoficiální soutěž seniorů nad 60 let, turnaj na 1 set „bez výhod“, neboli při shodě další míč vyhrává. Bylo již sehráno několik zápasů.
Událostí měsíce byl ale určitě fakt, že jasný lídr ČTP Singles (např. v žebříku je dlouhodobě první - po dubnu 2018 měl dokonce náskok 62 bodů před 2.hráčem!) Peter Nielsen utržil po téměř 4 letech bez jediné porážky první prohru od památného finále 1.ročníku Single Masters, kdy tehdy (2014) jedinkrát v ČTP prohrál s Vaškem Balousem! Úctyhodná série, kterou 26.5.2018 přerušil Mirek Šandl, loňský nováček ČTP Singles.
Co se týká využití areálů, tak zatím jich bylo 8 (v tom dokonce jeden v ČTP zcela nový), nejvíce pak Oaza-Krč (8x) a Konstruktiva-Krč (7x). Mezi povrchy jasně oblíbená antuka 24x. Do hry už se zapojilo 17 hráčů ze 20ti přihlášených. Ještě pro zajímavost: úplně poprvé v ČTP Singles spolu hrálo hned 8 dvojic! Neboli – původní myšlenka „tenisové seznamky“ se dále naplňuje :-).

opět douška z poháru

(JR, 31. 5. 2018 11:09)

Další eliminační cyklus se dnes završuje a odpadají nám hráči Kosina a Nehasil - tímto jim kondoluji. V dalším kole je zatím nejohroženější hráč Procházka, který by potřeboval ke svému uhranému setu přidat i červnovou výhru, uvidíme zda tedy 2 neproměněné mečboly ze zatím jediného jím odehraného duelu ho nepřipraví i o šanci posunout se do prázdninových bojů. Aktuálními favority eliminace jsou hráči Kamlach, Rohlík, Jersák, Strejček ovšem i hráči Sátra, Mařík a Šípek mají pro zmíněné letní období účast způli zaručenu.

Zprávy z PV

(JR, 13. 5. 2018 12:12)

Letos se svými výkony prezentoval opět jiný finalista, i když opět neúspěšně. Ale to už je dávno za námi, z prvního kola eliminace pro příští ročník postoupilo 10 hráčů, z toho 8 jich už má v půli druhého zaručen postup do dalších bojů. Dvou outsiderům se bohužel zatím nepodařilo získat potřebný set. V měsíci červnu odpadnou jen hráči bez vyhraného zápasu a to se z elitní osmy zatím týká jediného borce. Tedy jsme stále nad konečným počtem účastníků, což je skvělé. Očekávány jsou ovšem omluvenky i v případě, že hráč přežije závěrečné kolo. Dle situace bude použit již před startem eliminace připravený aktuální model pro sehrání vlastního turnaje, je počítáno se všemi variantami 1-10 tenistů.

Skončil 5.ročník ČTP Doubles 2017/2018

(Bira, 18. 4. 2018 10:12)

Polo jubilejní 5.ročník Doubles je za námi. Byl to asi nejlepší turnaj čtyřher dosud, i když paradoxně hrálo nejméně dvojic (9). Ovšem valná většina se snažila odehrát co nejvíce zápasů, 3 dvojice dokonce sehrály všech 8. I proto se dosavadní rekord odehraných zápasů v ročníku posunul o celých 6, letos se tedy hrálo plných 30 zápasů (=83%)! A to se hrál ještě 1 přátelák v rámci běhu turnaje (zahrála si tak i loňská dvojice Jersák/Šípek). Doubles posunuly také laťku počtu areálů a povrchů, kde se turnaje ČTP dosud hrály (blíže viz komentář Doubles ze 6.1.2018). Hrálo se: 9 areálů, 6 různých povrchů.
Letos jasně zvítězila dvojice Balous/Strejček, která vyhrála všech 8 zápasů a nepovolila nikomu ani set. Je to také jedna ze 2 dvojic, které v stejném složení sehrály všech dosavadních 5 ročníků, druhou takovou dvojicí je Procházka/Rohlík. Dalším hráčem, který má na kontě všech 5 ročníků Doubles, je Mirek Kamlach, ovšem odehrál je se 3 různými parťáky. Ten má také odehráno nejvíce zápasů v historii Doubles – 33. Tuhé boje, ovšem v přátelském duchu, byly určitě pro všechny dobrou zábavou s tenisovými zážitky přes zimu. Konečnou tabulku turnaje najdete ve stejnojmenném odkazu. Rovněž možno prohlížet bohatou fotogalerii Doubles 2017/2018. Kml.

Startuje již 7.ročník ČTP Singles 2018!

(Bira, 7. 4. 2018 12:09)

Dne 1.4.2018 byl odstartován 7.ročník turnaj dvouher ČTP Singles. Takže následující půlrok se budeme setkávat na kurtech v boji o ligové body a posléze i v pavouku Masters :-)! Letos se hraje opět Liga ve 2 skupinách s postupy a sestupy, dále od 1.8. již počtvrté vyřazovací turnaj Single Masters a ligové body se budou jako loni ještě sčítat do soutěže pražských Týmů ČTP. Jedinou novinkou je SenLiga (turnaj seniorů nad 60 let – hra na 1 set s hrou „bez výhod“ (no-ad). Je to nadstavba – kromě normál ČTP-Ligy, bude se hrát zcela odděleně. Do Singles 2018 se přihlásilo přesně 20 hráčů, ti co hráli loni a 2 další. Takže už je to jen o tom hrát a bavit se tenisem. Pěkné chvíle na kurtech přejem všem :-)! Kml.

Do střehu

(JR, 1. 4. 2018 18:18)

A je to tu, už vím o 2 hráčích, kteří v nadcházejícím týdnu opráší své rakety.
Budou mít tak za sebou úspěšný průchod 1. kolem eliminace PV a zápis v lize, anebo v poháru? Nechme se překvapit, jak to vlastně všechno dopadne, co se bude dít, a jakou kvalitu oba borci předvedou.
Přejme si tedy co nejvíce takovýchto odvážlivců, co nepohrdnou jedinečnou šancí protlačit se alespoň do 2. kola eliminace PV, stačí k tomu jen vylézti na dvorec, tak lehké už to dále přece jen nebude. Neváhej a tas raketu i ty!

ČTP Doubles 2017/2018 v poločase

(Bira, 6. 1. 2018 13:10)

Turnaj Doubles 17/18 má za sebou polovinu, neboli 3 měsíce. 9 dvojic rozehrálo turnaj skvěle, bylo již odehráno 17 zápasů, což je téměř polovina! Pokud i druhá půlka bude probíhat v tomto tempu, je atak historického rekordu v počtu utkání (dosud 24 – v Doubles 2015/16) reálný. V listopadu a prosinci hrály alespoň 1 zápas všechny dvojice, 4 z nich mají za sebou již nad 50% mačů (1x 6, 3x 5). Hrálo se zatím v 8 areálech, přičemž v případě Konstruktivy byl jeden zápas jak v pevné hale (regupol), tak i v nafukovací hale „antukové a na Oaze se hrálo 1x ještě venku na antuce a pak se konala v listopadu premiéra ČTP jednak ve zdejší pevné hale, ale i na povrchu supreme. Ryzí premiéru si turnaj ČTP odbyl v hale tenisového centra Top Hotelu Praha, kde se hrálo také poprvé na povrchu tartan (Conipur). Povrchů se zatím vystřídalo celkem různých 6. Statistika využití areálů po 3 měsících: Konstruktiva-Krč 5, Olymp Praha-Bubeneč 3, Oaza-Krč, LTC Modřany a Tempo Lhotka 2, Tempo Modřany, Hector Malešice a Top Hotel Praha-Chodov 1.
K celkovému vítězství v 5.Doubles má nejlépe nakročeno dvojice Balous/Strejček, která dosud neprohrála žádný zápas.
Stav v poločase: 1.Kamlach/Mařík 16 bodů (6 zápasů) 2.Balous/Strejček 15 (5) 3.Holub/Marvan 9 (5) 4.Albrecht/Pojer 7 (3) 5.Procházka/Rohlík 6 (2) 6.Bělohradský/Toman L. 5 (3) 7.Sátra/Šípek) 5 (5) 8.Němeček/Rada 3 (3) 9.Nováček/Toman M. 2 (2). Fotky z turnaje lze průběžně nalézt ve fotogalerii Doubles 2017/2018. Kml.

NR2018

(JR, 29. 12. 2017 12:22)

Přátelé,
již za dva dny startuje eliminací další kvalifikační období pro pohár vítězů 2019, první kolo skončí posledním dubnovým dnem, následovat bude dalších 5 kol. Při nadkapacitním počtu přeživších rozhodne o účastnících získané nasazení do turnaje, či přímá konfrontace bojem.

kvalifikace pro PV 2018 uzavřena!

(JR, 7. 11. 2017 15:42)

Gratuluji všem postupujícím, hráč z předkvalifikace zajistil závěrečnou reorganizaci teritorií v jednu skupinu postupujících, v ostatních teritoriích nebyly mezi hráči sehrány žádné zápasy, hráči ze západního teritoria dokonce neodehráli letos vůbec žádný zápas. Semifinálové dvojice jsou tedy již známi, do turnaje se probojoval vítěz říčanského teritoria k němuž přibyly další tři šťastní poražení.

Letos opět galavečírek Singles, ale v jiném hávu

(Bira, 4. 11. 2017 17:30)

Měli jsme v ČTP zaběhlý zvyk, že závěrečné setkání hráčů po turnaji Singles (Doubles pouze 1x) bylo vždy v čajovém velkoobchodě, zprvu v LuYuTea, další roky v Čajové zahradě. Ovšem letos došlo k výrazné změně, tu nastaroval jeden hráč, který nabídl pokrýt jistou sumu nákladů na konání galavečírku po 6.Singles 2017. A jelikož často hrajeme na Oaze v Krči a v rámci areálu je příjemný restaurant Sofra, tak jsme se rozhodli sejít se tam. Sofra má z našeho pohledu tématicky významnou vlastnost, neboť sezení na pódiu je s výhledem do pevné haly Oazy, kde se samozřejmě i večer hraje. Takže je při zábavě možné i sledovat tenisty, co lepšího si přát :-).
Na večírek přislíbilo účast 16 lidí a všichni také přišli. 10 hráčů ČTP, 4 ženy, 1 juniorka a 1 junior. Účast tedy přímo parádní! Ty, kdo se ještě neznali, tak organizátor večera hned zpočátku seznamoval, což bylo důležité také proto, že nám v Sofře připravili společný stůl pro všechny a seděli jsme pohromadě.
Program jako vždy na našich akcích tohoto typu: vyhlášení výsledků a vítězů turnajů (kromě Ligy ještě opět letos Single Masters), vydatné focení během této činnosti. Poté foto hráčů, letos rekord 10 :-)!, nakonec také foto všech účastníků. Nutno dodat, že ceny pro Singles 2017 věnovala Čajová zahrada.
Dále již zábava, která plynula volně, i smíchu bylo dost :-). Byl připraven raut, což si všichni vychutnali. Kromě běžných objednávek pití byl připraven ze zázemí ČTP čaj Železná bohyně (Tie Guan Yin), kterým byl proveden symbolicky přípitek a někteří si jej pak také ochutnali. Také jsme probrali některé možnosti dalšího vývoje a budoucnosti turnajů ČTP, které si stále drží oblibu hráčů, 60 odehraných zápasů letos je toho dokladem. Z atmosféry i vyjádření účastníků to byl povedený večer :-)!
Fotky lze nalézt ve fotogalerii Singles 2017. Kml.

Singles 2017 doplnil mapu vzájemných zápasů.

(Bira, 14. 10. 2017 13:24)

Již 6.ročník turnaje dvouher 2017 přinesl další seznamování přihlášených hráčů, z nichž někteří nejenže spolu ještě nehráli, ale ani se neznali. Zvláště pak pavouk Single Masters svedl proti sobě několik hráčů, kteří se spolu doposud nikdy v ČTP nepotkali. Mapa historické tabulky Singles – vzájemných výsledků tak zase více zaplnila bílá místa. Což je super, vždyť se tím naplňuje původní poslání a záměr zakladatelů ČTP, možnost výběru vícero protihráčů a tím i pestřejší tenis různých hracích stylů amatérských hráčů. Stručně: „tenisová ČTP-seznamka“ :-), jakési prvotní poslání turnaje, se opět posunula dopředu.
Že pestrost dvojic protihráčů letošního 6.ročníku singlů byla značná, dokládají statistická čísla.
1.Nově (= poprvé v ČTP) s někým v turnaji hrálo 16 hráčů, což tedy už stojí za povšimnutí. Jeden hráč dokonce se 7 novými (!), další hráč s 5ti, další dva se 4mi, další čtyři se 3mi. Po jednom novém ČTP-tenistovi si vyzkoušelo ještě 8 hráčů.
2.Co se četnosti soupeřů letos týká, tak prvních 10 hráčů (dle počtu odehraných zápasů) hrálo s 5ti a více kolegy. Jeden hráč hrál se 13ti (ze 17), dva hráči s 8mi, další dva hráči se 7mi, a ještě tři hráči s 6ti soupeři.
3.V celkové historické tabulce vzájemných mačů (6ti ročníků – dosud 33 hráčů) je devět hráčů, kteří se na kurtu při zápasech ČTP Singles potkali s 10 a více protihráči. Dalších pět hráčů mělo alespoň 7 soupeřů. První hráč v počtu odehraných utkání (81) v komplet historii 2012-2017 hrál s 25 soupeři, druhý hráč (52 zápasů) hrál s 21 hráči, další dva hráči s 15ti tenisty, další dva s 11ti.
Takto jsou to možná jen nepřehledná čísla, ale ukazují, jak turnaj žije a jak všichni mají na výběr stále nové a nové hráče, se kterými se dosud neutkali :-). Kml.

Mistři tiebreaků ČTP Singles

(Bira, 7. 10. 2017 17:43)

Již loni při 5.ročníku Singles 2016 byl zaveden jako 3.set (možný) tzv. „velký (super) tiebreak“, hra do 10 míčů. Dnes se tento zkrácený systém již používá na světových turnajích třeba ve čtyřhrách a nově byl také použit při 1.ročníku Laver Cupu nedávno v září 2017 v Praze.
Všichni dobře víme, že zkrácené hry (tiebreaky) jsou především otázkou psychiky hráčů, neboli hlavy, jak někteří v turnaji říkají. A tato zkrácená hra často rozhodne o předchozím více jak hodinovém snažení, takže zde je obzvláště každý míček důležitý.
V ČTP historii se nově vede i statistika obou druhů tiebreaků v turnajích Singles.
Zde je přehled dosavadních „Mistrů tiebreaků ČTP“ jednotlivých let včetně průběžného historického pořadí:
2012 a 2013 se žádný tiebreak nehrál.
2014: Pojer +2 (3:1)
2015: Strejček +3 (3:0)
2016: Kamlach +5 (7:2) – komplet. Malé: Kamlach +3 (3:0). Velké: Kamlach +2 (4:2) a Albrecht +2 (2:0).
2017: Albrecht a Bělohradský +2 (4:2) – komplet. Malé: Bělohradský +4 (4:0). Velké: Albrecht +3 (3:0).
----------------------------
Průběžné pořadí historie Singles 2012-2017
Komplet (M+V): Kamlach +4 (14:10), Bělohradský +2 (5:3), Strejček +2 (4:2), Balous a Mařík +2 (2:0), atd.
Malé (klasika): Bělohradský +5 (5:0), Kamlach +3 (8:5), Rohlík +2 (5:3), Strejček +2 (4:2), Balous +2 (2:0), atd.
Velké (super 10): Albrecht +5 (5:0), Mařík a Pojer +2 (2:0), Kamlach +1 (6:5), Sátra 0 (2:2), atd.
---------------------
Celkem již bylo v ČTP Singles odehráno 54 tiebreaků, z toho 35 malých a 19 velkých.
Jako úplnou tečku za touto zajímavou statistikou uvádíme rekordní zápas z letošního Singles 2017: Sátra – Albrecht 6:7(4:7) 7:6(7:4) T-6:10. Hrály se v něm 3 tiebreaky, čili možné maximum :-)!
Kml.

Již 5.ročník ČTP Doubles 2017/2018 odstartoval!

(Bira, 4. 10. 2017 11:07)

Startovní listina nového ročníku zimního turnaje v halách sice obsahuje jen 8 dvojic, ale stále je to obsažný turnaj. Navíc 7 zápasů by mohli všichni účastníci za půl roku bez problémů stihnout a turnaj by se mohl sehrát komplet.
Hraje se stejně jako loni každý s každým 1x. Z 8 dvojic je u pěti složení klasické, 3 dvojice se poskládaly nově. Jediným ryzím nováčkem ČTP Doubles je Petr Sátra, který však hrál už 2 ročníky Singles. Hrací prostor je možný jako vždy, v dobrém počasí ještě i venku, přes zimu pak haly nafukovací i pevné. Rovněž povrchy jsou možné všechny, prostě jak se dvojice na tom kde budou hrát dohodnou. Loňská novinka ČTP-Žebřík bude fungovat i letos, viz příslušný odkaz zde na webu ČTP. I letos však platí, že mohou přistoupit další dvojice (do 28.2.2018).
Organizátoři věří, že také letos si všichni dobře zahrají a pobaví se opět hrou ve čtyřech :-).
Fotky z turnaje lze průběžně nalézt ve fotogalerii Doubles 2017/2018. Kml.

Areálů ČTP již přes 50 :-)!

(Bira, 3. 10. 2017 12:53)

Právě dokončený 6.ročník Singles 2017 se podílel na tom, že celkový počet tenisových areálů, kde se naše zápasy dvouher i čtyřher dosud hrály, překročil již pěkné číslo 50 :-)! V Singles 2017 přibylo 6 tenisových kolbišť, z toho 5 v Praze a 1 těsně za Prahou. Celkem je „ČTP-areálů“ ve statistice 2012-2017 již 52!
Pro úplnost se turnaj Singles 2017 hrál na 15ti místech: 16x Oaza-Krč (antuka), 14x Konstruktiva-Krč (antuka + umělý regupol), 11x Baník Troja (antuka), 7x TenJez-Jižní Město (umělá tráva-nový areál), 2x Aritma Vokovice (antuka), LTC Modřany (antuka) a Tenis Ďáblice (antuka-nový areál), po 1 zápase pak na TC Donovalská (umělá tráva), Tenis Ládví (antuka), LTC 1927 Michle (antuka-nový areál), RS Sportcentrum Vokovice (umělá antuka), Zdiměřice (umělá tráva-nový areál), TK Týn nad Vltavou (antuka), LTC Praha Letná (antuka-nový areál) a Tenis Svornost Kobylisy (antuka-nový areál).
Jasně nejvíce se hrálo na antuce, 48x.
Průkopníky v hledání nových areálů letos byli: Petr Sátra 3 nové areály (LTC Michle, LTC Praha a Tenis Svornost), Mirek Kamlach 3 (LTC Michle, Zdiměřice a LTC Praha), Milan Albrecht 2 (Tenis Svornost a Tenis Ďáblice), Tomáš Bělohradský 1 (TenJez), Jirka Rohlík 1 (TenJez), Luboš Šípek 1 (Zdiměřice) a Michal Toman 1 (Tenis Dáblice). Kml.

douška tenisového čaje

(JR, 25. 9. 2017 17:37)

Vážení přátelé,
u příležitosti zimní přípravy, která se skrývá ve všech činnostech provozovaných mimo open-air si lehce připomeneme, že netřeba se ještě schovávat v záři zářivek pod klenbou plachet, je zde několik oficiálních hracích dnů do konce ligy a několik oficiálních měsíců do konce kvalifikace PV pro ročník 2018 a několik neoficiálních týdnů s mottem dejme šanci finálovému zápasu PV 2017. Většina kurtů zazimuje koncem prvého týdne následujícího měsíce, pak všemi milovaný tenjez odhalí své vnady v plné kráse říje a až i listy přehradních stromů vůkol počnou laskat jeho povrch tak stále dobrodruzi s raketou a sítí budou vlákáváni vhin jeho tráv než ostříbří se.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

následující »