Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČTP Blok

 Zde můžete psát své komentáře, dojmy, postřehy, a konstruktivní sebekritiku....

 

tennis-block.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Stříháme metr

(JR, 20. 3. 2015 12:02)

Od pondělka budeme počítat poslední dva týdny do konce základní části deblového turnaje. Probíhají poslední vyjednávání mezi soupeři, ne vždy je to jednoduché, to však neznamená, že tak nebudeme činiti,že..
Však je tedy ale pravděpodobné, že plný počet zápasů nebude mít nikdo.
A s ostudou možná odejdou někteří hráči neschopni odehrát jediný to zápas za půl roku..Ne tedy všichni budou aspirovat na postup do bojů o umístění. To vše již za pár týdnů vyhodnotí komise ČTP a vyvodí výsledky a důsledky. Krátí se též čas zbývající do startu soutěže jednotlivců. Soupiska se pomalu uzavírá a bylo by pěkné, kdyby obsahovala hráče, kteří mají chuť si každý měsíc hezky zahrát, pilňáci mají zelenou..např. Mirek Kamlach již pravidelně trénuje svých 100 salonních volejů denně..A kdo již začal se singlovými zápasy, třebas i venku, počasí je již měsíc přímo tenisové, nechť neváhá s hlášením výsledků do žebříčku, který počítá se zápasy singlistů již od 1.1.2015.

Bojovný přístup

(JR, 25. 2. 2015 16:30)

Vzorem odhodlaného hráče ČTP se stává Milan Albrecht, i s problematickým ramenem neumožňujícím jeho obvyklé razantní první podání se pustil navzdory do boje a poctivě hrál v poli. Matika horší, ale hra obstojná. Jen tak dál Milane a až změníš rezidenci i to rameno se ti vyspraví, oujezdskej vzduch činí zázraky!

ČTP Doubles a Mekka českého tenisu Štvanice

(Bira, 22. 2. 2015 13:53)

Ano, pro mne nedávno ještě neuvěřitelné (lépe řečeno ani by mne to nenapadlo) se stalo skutkem! Dojednaný zápas Balous/Strejček – Kamlach/Kučera byl díky aktivitě (a někdy dost těžkého hledání volných hal pro večerní tenis) Vaška Balouse umístěn do tohoto slavného areálu! Původně jsme měli hrát na pevném povrchu, moderním nova-cushion, ale zápas jsme museli pro nemoc odložit, z čehož jsem původně trochu smutný, že ta Štvanice nakonec nevyjde. Ale Vašek ji sehnal znovu, rozdíl byl jen ten, že jsme nakonec hráli na klasické antuce, v nafukovací hale. Stalo se tak 19.2.2015. Při večerním (hráli jsme od 19ti hodin) příchodu k areálu se v polotmě tyčila silueta Centrálního kurtu a já si vzpomněl, kolikrát jsem zde v minulosti byl jako divák při významných tenisových turnajích či Davis cupu či Fed cupu. V uzavřené „bílé želvě“ (nafukovačce) jsme ani nepoznali, na jakém to slavném tenisovém území hrajeme. A kolik slavných i méně slavných ale výborných hráčů zde v minulosti také hrálo. Nechci to moc dramatizovat, ale byl to zvláštní pocit. Krásně jsme si 2 hodiny zahráli a jelikož zde jsou občas hodiny volně přes internet k zakoupení, není vyloučeno že to nebylo naposledy! Takže kromě i mimopražských kurtů, zavítal ČTP i do Mekky českého tenisu v Praze na Štvanici. Pár fotek z utkání byste měli najít zde na webu ČTP ve fotogalerii, webmasterovi jsem je zaslal. Mirek Kamlach

Několik tenisových vět

(JR, 3. 2. 2015 10:22)

Tak žebráci stále žebrají..Turnaj se nám již nachází v druhé termínové polovině a některé dvojice ještě nepinkly do toho pumlíčku.
A o to tady jde, že! Ještě nějaký náhradník by se dal vycucat z isostaru či senchy se solí, ale celá dvojice asi ne. Zatím se tedy turnaj vyvijí jako obvykle k rozřešení pomocí administrativních zásahů shůry sklepa ČTP. Pokud tito brzdaři začnou své turné příští týden pravidelným odstřiháváním tenisového metru v intervalech alespoň deseti dnů, tak stále mají naději. Naši terénní pracovníci jsou ochotni jim v těchto těžkých hektických chvílích v jejich životech podat svoji pomocnou pravou ruku...............dřív než použijí svojí pravou nohu.
ÚV ČTP je lehce znepokojen a zvědav zda jiskra tenisové vášně v těchto osobách stále ještě dříme, již vzhledem k blížícímu se hlavnímu bodu sezony, to jest všeligovému poháru jednotlivců..
Nebudeme tak krutí jako obvykle a necháme všechny v klidu i neklidu dohrát své singlové boje v nadcházející fantastické sezoně, která slibuje těžké boje jak se na náš mezinárodní prestižní turnaj sluší. O to je důležitější mít před startem odhodlané borce s ochotou se pravidelně utkávat v lítých tenisových řežích. Pak jen nezbývá nic jiného než mocným hlasem zřizovatele do ticha arény zvolat "Vypusťte hráče"!

Žebráci

(JR, 20. 1. 2015 15:18)

Dva žebráci se vyskytují v řadách ČTP, žebrák Ondřej Kosina, narazil si je na haciendě a vyřadil se na 14 dní ze hry, další žebrák Jan Brožek si dokonce dovolil ve své situaci žebra vyhodit!

Tenisový prosinec

(JR, 1. 12. 2014 16:59)

Tak se nám nerozjel turnaj čtyřher, bohužel Ondřej Malát, nechtěně ctící své přízvisko, zraněn jest na levé noze. A tak tu máme oblíbenou hlášku: hráč hledá spoluhráče. Na výběr stále kupodivu je, takže vbrzku očekáváme nově složenou dvojci z pánů Kamlacha a XY.
Ovšem výpadek zápasu se nepodařil pokrýt jinýmto mačem, i když pánové Nielsen a Pojer byli připraveni na sobotní duel a pánové Krejčí a Skřivan na nedělní. Doufejme tedy, že již v prosinci začneme konečně naostro!

Galavečírek ČTP opět parádní!

(Bira, 25. 11. 2014 10:56)

Jako tečku za nádherným 3.ročníkem ČTP singlů 2014, uspořádali Tom a George podobně jako loni setkání hráčů s vyhlášením výsledků letošního turnaje. Myslím, že je škoda, že přišlo jen 7 hráčů, ostatní si nechali tuto parádu ujít. Sešli jsme se v pátek 21.listopadu 2014 v obchodě LuYuTea v Dejvicích.
Tomáš Brýl opět zorganizoval vše na úrovni: kromě hráčů pozval sličnou hostesku Andreu, opět pana knihovníka Luboše a také opět profi-fotografa Slavoše. K tomu hudba, pohoštění, oko kamery, prostě dokonalé. Byli vyhlášeni vítězové (to byli vlastně všichni kdo se turnaje zúčastnili :-)), přečetly se všechny veřejné i tajné žebříčky všech různých povrchů kurtů a jednotliví hráči byli hosteskou odměněni miskou čaje a následným polibkem. Pak se ještě povídalo mezi kamarády o turnaji skončeném, ale také o turnaji začínajícím – ČTP Doubles, neboli halové sezóně v zimě 2014/2015. Bylo to vše milé a rozhodně stálo za účast.
Myslím, že všichni účastníci ČTP se mnou budou souhlasit, že pořadatelům Tomovi a Georgovi patří za vše velký dík :-)! Mirek Kamlach.

Síto

(JR, 2. 10. 2014 10:25)

Na soupisce turnaje figurovalo před startem soutěže 21 hráčů. 1 hráč byl vymazán z tenisové mapy ČTP, 1 se odhlásil z důvodu nepřipravenosti,
1 z důvodů zdravotních, 2 další hráči též včas nezasáhli do hry a byli vyřazeni, k nim přibyli další 3 s jedním odehraným zápasem a v průběhu druhé poloviny turnaje pravidelným tempem ubyli další 3 renegáti. Tak tedy tento tenisový podnik přišel k prestižní Top Ten.

Dva externí mače se současným lídrem ligy.

(Bira, 22. 8. 2014 11:59)

Určitě jsme v létě potěšili představenstvo a ředitelství turnaje Open ČTP, když jsme posunuli hranice výběhu tenisového za hranice Prahy J! Není to sice v ČTP úplná premiéra (viz 1.ročník), ale letošní určitě. Naše předsunuté bašty tenisové nám dovolily sehrát hned 2 zápasy na českém jihu, jak mezi rybníky týnskými, tak i veselskými. Uprostřed července l.p. 2014 přijel Robert Pojer oťukat kurty v Týně nad Vltavou a naostro vykonat mač do turnaje ČTP. Seznámili jsme se přitom asi 10 minut před zahájením zápasu J. Robert jaksi neuznával moje „domácí prostředí“ (s podporou 1 fanouška!) a terminologií sportovní řečeno mne z kurtu vymazal, když jsem horko těžko v obou setech pouze zažehnal kanára. Navrhli jsme si ale odvetu ve Veselí nad Lužnicí, čímž jsme chtěli obohatit jednak naše zkušenosti zase na jiných neznámých kurtech (i Robert tam hrál poprvé!), jednak opět potěšit dejvické vedení turnaje J. A téměř přesně za měsíc, v centru srpna se nám sen vyplnil!
Jestliže týnský zápas vystřelil Roberta na průběžné 2.místo ligy, tak po Veselí se mu zadařilo stát se dokonce jejím lídrem! Ovšem tentokrát po větším boji, když jsme si v prvním setu jako děti užívali houpačky (0:4, 5:4, 5:7) a o vedení v některých gamech se tahali dost dlouho. Areál se Veselí ještě předčil ten týnský jak počtem tak úrovní kurtů, antuková klasika sice 4:4, ale ve Veselí jsou nové umělé kurty dokonce i s umělým osvětlením. Z mého pohledu bylo splněno především to hlavní: pěkně jsme si zahráli, zasportovali si a pobavili se. Slíbili jsme si to příští rok zopakovat J! Web turnaje jsme obdařili společným snímkem jakožto dokladem zde popsané spokojenosti. Mirek Kamlach.

Re: Dva externí mače se současným lídrem ligy.

(Bira, 22. 8. 2014 12:00)

Pozn.: blog nebere moje smajlíky, takže si je tam dosaďte za "J". MK

Master and servant

(JR, 29. 7. 2014 12:58)

Přátelé tenisté, konečně to vypukne, pořádný turnajový vyřazovák, veškeří antukáři se tváří, že jsou připraveni na boje na rychlém pažitu.
Hyn sa hukáže, kdo je schopen z obranné hry za bejslajnou v útok se vřítit a tvrdým nekompromisním servisem svého soupeře pokořit!
A na betóně pak svůj úspěch završit! Tak tedy posledních 10 dní poctivé tvrdé přípravy fyzické a duševní...

Cenzor

(JR, 24. 7. 2014 14:52)

Dnes jsme byli nuceni zasáhnout do podobenky jednoho z našich neaktivních hráčů, na jeho vlastní žádost, nepřímo i jeho netolerantního okolí. Naopak kdo by rád přispěl do svého profilu chybějící informací, nechť neváhá a doručí ji na ředitelství, foto může být i nepodepsané.

Tenisová závěť

(JR, 30. 6. 2014 15:43)

Přehoupne se míček i do dalšího dne pro 2 nešťastníky?
Nebo jejich tenisový odkaz bude zasypán dvěma kubíky hrubé antuky? Spravedlivý ortel bude vynesen již zítra..

Ultimativní týden

(JR, 24. 6. 2014 14:29)

Čeká se na prvního odvážlivce, který se nechá inspirovat Wimbledonem a odehraje svůj mač na pažitu, v našich pražských končinách tedy umělém. Měl by se najít mezi první osmou, která si to na tomto povrchu již za půldruhého měsíce rozdá v prvním kole Single Masters. Zde na štábu doufáme, že nebudeme muset opět eliminovat nešťastníky, jež nebyli schopni odehrát nějaký ten potřebný zápas. O přežití bojuje dvojice ze dna ligové tabulky.

Vykloktaně svázaný turnajový vstup

(Roman Strejček, 31. 5. 2014 11:17)

Uhodila 17. hodina pátečního odpoledne, když kurt na Baníku pohltily sluneční paprsky a ze stínu nikoliv kapradin na kurt vstoupili turnajoví opozdilci Roman Strejček a Lukáš Paulů. Od prvních úderů byla cítit obrovská vůle po vítězství, kterou na jedné straně svazovala nováčkovská nervozita a na straně druhé opotřebovanost tělesné schránky, kdy pohyb po vykloktaných kotnících poznamenaných nelítostnými souboji v Hanspaulské lize. Nezkrotná vůle v klání dojala nejvyššího patrona naší planety k slzám, když se na chvilku ve třetím setu se silnými povzDechy zamračil a uronil několiko jarních kapek, aby nakonec odvděčil oba zcela vyčerpané rytíře dvouhodinového klání svým zářivým a hřejivým pohledem. Tak bylo léta páně 30.5.2014

Eliminace

(JR, 26. 5. 2014 14:59)

Tak se začíná naplnit limitovaná edice nominací. Někteří hráči si svých nominací neváží a balancují nad tenisovou propastí, jistým i nejistým krokem. Těmi jistějšími jsou pánové Brožek a Paulů, kteří mají potvrzené zápasy na tento týden. Napůl nakročeno má Daniel Krynický, zápas s Tomášem Brýlem je v jednání. Snahu avšak se špatným načasováním projevil Milda Procházka. Tenista Rubeš si je vědom následků své letargie, a odehraje svůj zápas, zatím v oblasti teorie. Milan Albrecht již se drží jen rukama okraje. Roman Strejček si dával na čas, což se mu nevyplatilo a nyní se kymácí s bolavým kotníkem. Robin Pospíšil je nezvěstný, pátrání nebylo vyhlášeno, zřejmě nás již brzy opustí.

Byla to křeč

(JR, 16. 5. 2014 10:09)

Ano, v čase 4:04 až 4:11 dnešní noci proběhla křeč pár měsíců zanedbávaného harmstringu pravé nohy. A byla to Troja a ne Babylon a nebylo to zmatení jazyků, ale zmatení povrchů (detaily u písečného správce k nahlédnutí v knize knih) a v kolenu žbluňkalo.
Ale přichází zaslouženě další master na bojiště.....a kvalita jde nahoru.

Královickej battle

(Tomáš Brýl, 9. 5. 2014 10:02)

Pavel Kymlička prokázal, že je vytrvalým a neúnavným hráčem. Ve čtvrteční tříhodinové tahanici mne vyklepnul 5:7 6:4 6:4. Tímto vítězstvím skočil na druhé místo v žebříčku a už dýchá na záda Jirkovi Rohlíkovi. Gratulujeme.

čeština

(OK, 6. 5. 2014 21:15)

...setkávala, ta záda (toliko k mému předešlému příspěvku)

Karlštejn

(OK, 6. 5. 2014 21:14)

byvše dobyt jako výše jmenovaný hrad přiznávám, že jsem byl dnes na hlavu poražen Jiříkem Rohlíků, smeten 6:2, 6:2. Zápas to byl nicméně pěkný a řečeno slovy našich populárních komentátorů, výsledek neodpovídá průběhu zápasu (no, i když...). Ale bylo to utkání na tvrdém povrchu, takže jsme díky Jirkovi alespoň trochu průkopničili. Což zkuste někdo vysvětlit mým zádům, především v těch místech, kde se setkávají s hýžděmi - dnes z nich nemám pocit, že by se setkávali s čímkoli.