Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČTP Blok

 Zde můžete psát své komentáře, dojmy, postřehy, a konstruktivní sebekritiku....

 

tennis-block.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Již brzy na dvorci

(JR, 23. 10. 2013 12:24)

Posledních pár dnů zbývá jen, máš vypletenou raketu a zametený kurt...

Parádní tečka 2.ČTP! :-)

(MiKa, 17. 10. 2013 17:48)

Vážení, musím do našeho bloku (i když malinko se zpožděním :-)) zaknihovat tento poznatek.
Pátek 4.10.2013, slavnostní zakončení 2.ročníku ČTP proběhlo z mého pohledu na nevšední úrovni, vše parádně připravené a nenásilně pojato, atmosféra uvolněná a přátelská, prostě pohoda :-))).
Děkuji pořadatelům Tomovi a Georgovi za celý ročník tenis-turnaje i tuto pěknou tečku! Mirek Kamlach

Změna materiálu

(JR, 17. 10. 2013 15:07)

Zbývá nám asi tak týden do uzavření nominací pro nadcházející halový turnaj, pěkné počasí však stále láká ke hře na otevřených dvorcích. Někteří hráči ho možná využijí k testování nových modelů raket ať už v rámci značky či při přechodu k jinému výrobci. Já pokud se podaří sehnat sparringa otestuji výherní Head microgel radical MP, grip 5, s výpletem též od firmy Head při napnutí strun 28/27, avšak pro turnaj zůstanu ještě při starém modelu. Hráč Strejček je spokojen s testováním raket značky Babolat a rozhodl se pravděpodobne pro, jen zbývá doladit podmínky kontraktu, ke stejné značce se chystá přejít i hráč Kamlach. Zbytek startovního pole: "Věrni zůstaneme..."

CTP - CLAY DOUBLES MASTERS OF UNIVERSE 2013/2014

(JR, 15. 10. 2013 12:03)

Tak máme 10 dní do uzavření nominací, při dobré konstelaci bychom mohli přivítat čtyři deblové páry v turnaji, pánové Strejček a Kamlach hledají spoluhráče, když tak se najdou a tři dvojice budou jistotou. Ondřej Kosina zřejmě opět čeká na telefon od kapitána, snad bude mít štěstí. Robin Pospíšil vynechává nadcházející halovou sezonu, aby se mohl koncentrovat na zlepšené jarní výkony. Běloch je netečný...
Kromě turnaje se možná podaří odehrát i několik dalších zápasů, ve kterých bychom mohli spatřit takové harcovníky tehelného pole, jako jsou Milan Albrecht, Václav Rubeš, Robert Pojer či i Zdeněk Rieger.
Dle propozic turnaje se pravděpodobně bude hrát nejčastěji na ládevském kurtu v sobotu večer. Herní plán turnaje bude slavnostně vyhlášen u příležitosti výročí vzniku samostatné československé republiky.

Díky

(robin, 19. 9. 2013 10:32)

Ahoj Kamarádi... Děkuji.
Omlouvám se za nedohrání... byl jsem tu celý prázdniny a času bylo spousta... teď už to nema cenu řešit... čas vypršel už před třnácti dny... ) Kluci pořadateský dali ještě k dobru spoustu dní a uháněli jak se dalo ale nepovedlo se... buď prší, nebo je zima, nebo je brzo nebo pozdě... )
Jak říkal muj kamarád --- "Keci nemaj cenu!"

S Mirkem jsme si hezky zahráli, kdybych tušil, že je mu jako mojemu tátovi... výbornej... díky Mirku

Opatrujte se a buďte zdraví
Robin

Dojmy z 2.ročníku ČTP

(MiKa, 15. 9. 2013 12:00)

Zdravím všechny účastníky turnaje!
Jelikož už mám dohrán 2.ročník ČTP, mohu přidat pár postřehů, víceméně se týkajících mně.
Především všem děkuji za korektní hru, ani jednou jsem nemusel řešit nějaký spor o míč.
Dále děkuji, že jsem si dobře zahrál, i když některé zápasy byly pro mne velmi těžké.
Pokud bych se přihlásil do 3.ročníku, začnu asi od jara běhat, protože cca 75% mých chyb bylo podle mne způsobeno tím, že jsem byl pozdě u míče a hrál jej v nepřirozeném postoji.
Pokud budou ještě letos čtyřhry, tak už teď se na ně těším :-). Přitom cca před těmi 20ti lety jsem je příliš nemiloval, ale teď se budou asi šiknout k mému věku :-). Těším se zase na kurtech na viděnou! Mějte se hlavně všichni prima :-))). Mirek Kamlach

..a jeho poslední slova byla: Nestihl jsem to dohrát!

(JR, 6. 9. 2013 11:10)

Tenisoví flákači,
pro toho kdo si nevšiml připomínám, že na úvodní stránce našeho skvělého turnaje může sledovat kolik má ještě času na sehrání všech zbývajících duelů. Tuto výbornou pomůcku všichni známe z akčních filmů a všichni též víme co následuje po vynulování počítadla....

Zamejšlení

(JR, 2. 9. 2013 12:29)

Tenisoví hráči,
tak nás čekají necelé 2 týdny do konce turnaje, je čas myslet na budoucnost..V zimní sezoně budou opět probíhat na Ládví zápasy ve čtyřhrách, kdo bude mít zájem, může si tedy vylepšit či určit svojí jednotlivou pozici v ČTP doubles rankingu. Hodnotnější záležitost však bude zamýšlený čajový turnaj mistrů ve čtyřhře. Hráči by měli pomalu přemýšlet o vhodném kandidátovi na pozici spoluhráč a do začátku halové sezony by měli mít jasno. Jedna dvojice již zaplnila první bílé místo v entry listu. Jsou to dlouholetí občasní hráči debla Miloslav Procházka, ten prozatím v hodnocení nefiguruje a Jiří Rohlík, naopak aktuální jednička deblového žebříčku. Formát turnaje bude podobný letošnímu v singlu, s jehož nynější podobou se pravděpodobně v příští sezoně již nesetkáte, bude nahrazen volnější open ligou. A uvidíme zda se řediteli turnaje podaří uskutečnit jeho projekt ČTP weekend.

bolí, bolí

(OK, 28. 8. 2013 14:33)

avšak o něco více tělo, než právě utrpěná porážka s Tomem Brýlem na kurtech Dunlop Centra v Královicích. K již tak poměrně značnému množství mých domácích zvířat přibyl díky výsledku druhého setu i kanárek. Čtyřhrou, kterou jsme coby digestiv absolvovali ihned po dohrání turnajového klání, jsme si definitivně potvrdili paradox zvyšujících se zkušeností a úbytku svěžesti fyzické a místy i tvůrčí, neb vše se vším souvisí. Jinak ovšem optimismus převažuje.

Podzim klepe na vrata

(Tomáš Brýl, 26. 8. 2013 10:29)

Počasí se zhoršilo, ale pořád jsou ještě hratelné podmínky. Využijte hezkých dnů k dohrání svých zápasů! Pasivita účastníků turnaje (ne všech..) mne přivádí k názoru, že bude nutné na příští ročník změnit systém turnaje. Také začínám provádět nábor nových hráčů na rok 2014. Mám u sebe náborové plakátky, tak kdo má o ně zájem, napište :-)
Tom

Statistika

(JR, 21. 8. 2013 11:40)

Poprvé a zřejmě naposled v letošním ročníku vám ředitelství turnaje přináší oficiální statistiky ze zápasu. Jedná se o přehled z utkání Rohlík vs Kymlička. Konkrétně o statistiku povedených a nepovedených úderů prvně jmenovaného.
v 1.setu: esa 2, dvojchyby 1, vítězné údery 6, nevynucené chyby 15
v 2.setu: esa 0, dvojchyby 2, vítězné údery 14, nevynucené chyby 13
celkem: esa 2, dvojchyby 3, vítězné údery 20, nevynucené chyby 28
první set: 6:0
vývoj skóre druhého setu: 0:2, 1:2, 1:4, 6:4

Současná globální situace na tenisových kurtech

(JR, 8. 8. 2013 16:59)

Včera byl vyzpovídán hráč Strejček, od něhož jsme se dozvěděli, že přechází k firmě Babolat, ta ho ovšem ještě nevybavila hracím nářadím, momentálně tedy hry neschopen, Ondřej Švec podstupuje vysokohorské soustředění v Gruzii, Ondřej Kosina rehabilituje poté co byl napaden neodbytným lovcem autogramů, hráč Kymlička začíná taktickou přípravu na důležitý zápas ve své haciendě, hráč Brýl hlásí návrat z venkovského prostředí, minulý týden nahlédl pod pokličku motoristického sportu, avšak raději se rychle vrací, po tomto extempore, k sportu bílému. Divoká karta ČTP dnes absolvovala masáž a rehabilitaci na klinice v Bubenči, příští týden bude schopná již naplno trénovat resp. hrát. Osud ostatních zúčastněných není tohoto času znám...

Poctivá příprava

(JR, 2. 8. 2013 16:49)

Jelikož mám před sebou rozhodující duel s Pavlem Kymličkou, pro něj to bude možná zahajovací skupinový, rozhodl jsem se místo obvyklé víkendové přípravy - TV, k sehrání tréninkového duelu s Václavem Rubešem (trojka deblového okruhu ČTP spolu s Milanem Albrechtem).
Utkání se uskuteční v Ládví, místní kurty jsou hráči ČTP využívány o víkendech a v zimní sezoně pro halové zápasy. Po posledních nepříliš koukatelných zápasech na Zeleném pruhu, odproštěně od výsledkové direktivy, očekávám mix exhibice a razantnějšího stylu úderů. Právě tedy ty prvky, které by obecenstvu, pokud by přišlo, chyběly v minulých zápasech.

Každý bod je důležitý

(JR, 31. 7. 2013 15:16)

Přátelé bojujte,
hraje se o každý game, který v konečném zúčtování může rozhodnout o pořadí v turnaji!

Match of the day (Zápas dne)

(JR, 26. 7. 2013 10:29)

Povzbuzen návštěvou šéftrenéra Kunsta, jenž zakoupil čaje na narozeninový mejdan páně Krenka z Třince a příslibil dodávku gripů vbrzku, se již těším na dnešní duel ČTP. Probrali jsme tenisové novinky, byl jsem informován, že v příštím ročníku Fed Cupu začínají naše tenistky v únoru ve Španělsku a Hradecká má zraněné zápěstí. Rovněž jsme probrali situaci v pivovarské branži. Po vyhroceném zápase Rohlík vs Strejček, ve kterém praskala raketa, což se kupodivu obešlo bez varování a po následném nakopnutém míči i bez zráty fiftýnu, rozhodčí posuzoval sporné auty a ještě spornější přešlapy, chyby nohou a navíc se ještě ani nedostavil na zápas..budeme opět v areálu SPŠ Zelený Pruh, zkrápět prašnou antuku před zápasem, tentokrát ještě důkladněji. Technický delegát také přeměří výšku sítě a dohlédne na správnou úpravu dvorce.

Zelený pruh

(robin, 29. 7. 2013 11:07)

Na kurtu za čárou podání došlo k dostavění hnízd vos obecných. Při sbírání míčů k následné přípravě na podání vosy vyletují z děr a bojují o každý balonek...) Někdy posedávají na svých zahrádkách před kasárnami
Do bojů na kurtě ale nijak zvlášť nezasahují... ovšem ani se nenechají opít rohlíkem... vyžadují vodu se šťávou...

Dedlajn

(Tomáš Brýl, 16. 7. 2013 14:13)

Časová krize se vyhrocuje, a začínám mít obavy, zda Ondřej Švec ( s ohledem na to, že odjíždí v srpnu na prázdniny a pak během září opět odjíždí na delší dobu) bude schopen odehrát všechny své zápasy, slovy čtyři.
Jelikož ještě neodehrál spolu s Pavlem Kymličkou ani úvodní zápas 1. kola a tím oba pánové ohrožují herní systém turnaje, vyhlašuji tímto konečný termín pro dohrání 1. kola, tj. do 28.7.2013. Pokud oba hráči neodehrají zápas 1. kola v tomto termínu (a měli na to dostatek času, slovy 4 měsíce) budou z turnaje vyřazeni. Turnaj by měl skončit v průběhu září 2013.

DOTEK GÉNIA!

(Toma und George, 10. 7. 2013 14:48)

Minulý týden se ukázalo, že ČTP se zřejmě začíná řadit k prestižním pražským turnajům, jako například Sparta Prague Open, či štvanický challenger Prague Open. Jak jinak si vysvětlit návštěvu trenéra fed cupového týmu a šéftrenéra Sparty Davida Kunsta u nás v obchodě Lu Yu Tea, maskovanou nákupem čaje, konve a zdvořilou konverzací.....

Kamlachův příklad

(Toma und George, 10. 7. 2013 14:36)

Mirek Kamlach odjel na chatu, kde dle jeho reportu poctivě trénuje se sparring partnerem, a to na kurtech v Týně nad Vltavou. Pokud mu chcete udělat radost, domluvte si tam s ním zápas.

Přípravné přátelské utkání

(Toma und George, 10. 7. 2013 14:31)

7/7/2013 se uskutečnilo přátelské přípravné utkání mezi Jiřím Rohlíkem a Tomášem Brýlem na kurtech TJ Královice. Jiří Rohlík zvítězil 6:1 6:3