Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČTP Blok

 Zde můžete psát své komentáře, dojmy, postřehy, a konstruktivní sebekritiku....

 

tennis-block.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

tenisový citát pro letošní US Open

(OK, 5. 9. 2017 18:22)

"I want to break free." Karolína Plíšková

q PV 2018

(JR, 24. 6. 2017 8:42)

Hráčové, situace se nevyvíjí, avšak organizační výbor je připraven na vše, je možné, že do závěrečného turnaje zasáhne opět divočák, tentokrát je nejblíže nominaci Ondřej Kosina, jenž již kdysi odehrál s jedním z účastníků kvalifikace venkovní zápas mimo okruh. Do turnaje se mohou vnořit i hráči z druhých míst LL. Zatím však není výsledkově nikdo byť jen ve hře o účast, ještě však zbývá prostoruplný půlrok do konce kvalifikace.

pohár

(JR, 7. 8. 2017 22:23)

To turnaj Poháru Vítězů má velké problémy s odehráním, po nucené kontumaci obou semifinálových zápasů z důvodu naprosté absence jakékoliv aktivity, obzvláště hráče, který naprosto suverénně vyhrál letní část kvalifikace i hráče na divokou kartu, který dostal jedinečnou příležitost sehrát loni ušlý zápas. Konání finále přes předběžné dojednání musí být z podobných důvodů posunuto a dokonce není ani jasné kdo bude hrát. Z nekonečné řady termínů, které se nabízely obden po celou sezonu, zbývá nyní již jen pár do konce léta jako oficíálního času určeného pro sehrání turnaje. Ve hře je tedy i vynucená změna obsazení, doby i místa. Avšak všemu navzdory možná koncem týdne bude vítěz už znám.

3.ročník populárního Single Masters 2017 zahájen!

(Bira, 2. 8. 2017 21:14)

Stále větší oblibě mezi hráči ČTP se těší turnaj, který nese známky klasických tenisových
turnajů, tedy „pavouků“ vylučovacích.
Stav Ligy k 1.8.2017 určil dvojice do letošního čtvrtfinále:
Kamlach – Bělohradský, Jersák – Pojer, Albrecht – Nielsen, Strejček – Mařík. Stejně jako loni se
střetne prvně jmenovaná dvojice, ostatní dvojky spolu dosud v SM nehrály. Ryzím nováčkem
turnaje je Mirek Jersák, ve výčtu kvalifikantů je 5 hráčů, kteří hráli SM také loni (naopak nehráli
Jersák, Pojer a Strejček). Ze stálých účastníků (= hráli oba první ročníky), kteří letos hrají Ligu
chybí Jirka Rohlík (nesplnil kvalifikační požadavky) a především vítěz 1.ročníku Vašek Balous,
který ze soukromých důvodů nemohl v Lize více odehrát a tak mu čtvrtfinále uteklo o 1 místo.
Vše o průběhu turnaje najdete na adrese 6.ročníku ČTP Singles:
http://www.ctp.estranky.cz/clanky/ctp-singles- 2017 dole (pod tabulkou a výsledky Ligy). Turnaj se
hraje souběžně s oběma Ligami minimálně do konce září, kdy bychom měli znát vítěze obou
soutěží. Kml.

PV

(JR, 20. 7. 2017 11:27)

Pro jistotu byl ustanoven náhradník pro turnaj PV 2017, je jím Tomáš Bělohradský, pokud by se neodehrál finálový zápas v řádném červencovém termínu, mohl by dostat svojí šanci v srpnu.
Jako nejaktivnější hráč sezony schopný se zapojit do tohoto podniku.
Pro zajištění plného počtu účastníků PV 2018 stačí odehrát jen jediný zápas celé kvalifikace, jelikož si zápas pohlídám, je konání této akce zajištěno již s předstihem.
Pasivita jest poražena.

Novinka – Liga Týmů ČTP po polovině turnaje Singles 2017

(Bira, 1. 7. 2017 14:39)

Jak již bylo sděleno 2.5., tato soutěž „Liga Týmů“ je v ČTP Singles nová. Během první poloviny turnaje Singles 2017 se odehrálo 25 zápasů a bodující hráči přispěli kromě svého osobního konta také na konto svého Týmu. Nejaktivnější byli hráči Týmu Krč, kteří se tím také dostali záhy po začátku turnaje do vedení a zatím jej nepustili. Následováni jsou Týmem Severní Praha, na třetím místě jsou favorizovaní borci Týmu Troja, kteří dosud hráli poměrně málo a to se odrazilo v součtu jejich bodů.
Pořadí po polovině turnaje (30.6.2017): 1.Tým Krč 69 bodů (Kamlach 45 + Jersák 14 + Mařík 10), 2.Tým Severní Praha 33 (Rohlík 16 + Albrecht 13 + Strejček 4), 3.Tým Troja 24 (Nielsen 10 + Pojer 8 + Balous 6), 4.Tým Jižní Praha 9 (Bělohradský 8 + Toman L. 1), 5.Tým Letňany 4 (Sátra 2 + Toman M. 2). Kml.

douška q PV

(JR, 26. 6. 2017 9:44)

Včera bylo odehráno konečně první utkání s potenciálem, z pohledu hráče, býti cenným pro turnaj PV. Hráč Šípek, jest to venkovním ze Zdiměřic, změřil síly s nasazeným účastníkem kvalifikace a otevřel si tak cestu k finálovému turnaji a jeho naděje budou žíti dokud nedojde k zápasům minimálně ve dvou kvalifikačních skupinách.

Novinky 6.ročníku Singles

(Bira, 2. 5. 2017 13:10)

Uběhl 1.měsíc půlročního letního turnaje dvouher ČTP Singles 2017. Hned na úvod 7 zápasů je dobrý začátek.
Jaké jsou novinky 6.ročníku? Jednak je tedy přihlášeno 24 hráčů, pokud budou všichni opravdu hrát, tak by to byl dosavadní rekord účasti. Ale k těm novinkám: hraje se jako vždy základní Liga. Ta má letos podobu 2 skupin, 1. a 2.Ligy. Každý měsíc se postupuje a sestupuje. Připraven je také 3.ročník Single Masters, klasického tenisového pavouka. Začne se hrát jako vždy od 1.8. Rovněž 3.ročník (třetí rok za sebou) se odehraje během května-června závěrečný turnaj Poháru vítězů, semifinále a finále na 3 vítězné sety. Opačně je tomu u první novinky letošního Singles: díky loni zavedenému žebříčku účastníků dvouher se letos bude v červnu hrát tzv. „Top 4“, neboli turnaj 4 hráčů, kteří k 1.6. budou na prvních 4 místech v žebříčku. Ti sehrají půldenní turnaj mezi sebou každý s každým na 1 vítězný set. Poslední novinkou není zvláštní soutěž, Liga Týmů „sbírá“ hodnocení z odehraných zápasů: 24 hráčů bylo podle příslušnosti ke klubu nebo dle bydliště rozděleno do 5 týmů a vždy 3 nejlépe bodující přinášejí týmu celkový počet bodů. Podobně jako loni najdete průběh všech těchto soutěží pod hlavní tabulkou ČTP Singles 2017. Kml.

Q PV 2018

(JR, 25. 4. 2017 16:17)

Hráči velevážení, možná jste si (ne)všimli, že již odstartovala kvalifikace Poháru vítězů pro příští rok. Nasazení již vědí..Jako další bílé místo v turnajových zvyklostech, po letošních udělených divokých kartách, bylo toto vyplněno náhradníkem, který má též možnost získat titul, záviset to bude hlavně na bilanci vzájemných zápasů hráčů ve svých skupinách. Pokud se bude blížit limitnímu číslu nula je vše otevřené. Dojde-li k příjemnému překvapení a někteří hráči sehrají předkvalifikační duel, pak každým takovýmto odehraným duelem se náhradníkovi šance účasti v závěrečném turnaji snižují, pokud však není rovněž účastníkem některého z výše zmíněných duelů, které sami o sobě dávají možnost zapojit se do kvalifikace. Závisí samozřejmě i na jeho výsledcích - Ludvíka Tomana, hráče z Řitky resp. Mníšku pod Brdy.

Areály ČTP se po Doubles rozrostly

(Bira, 17. 4. 2017 15:52)

Dohráli jsme 4.ročník ČTP Doubles 2016/17. Kdo by to byl při prvním ročníku 2013/14 řekl, že turnaj dvojic během zimní halové sezóny bude mít takové pokračování? Tehdy na začátku hrálo jen 5 dvojic a i když dnes jich není nějak výrazně více (letos 10), tak přece jen už je to docela obsažný turnaj (každý s každým) na 6 měsíců. Specialitou turnajů ČTP kromě jiných je, že zápasy se hrají v různých tenisových areálech dle výběru protagonistů. A právě ukončený turnaj Doubles opět obohatil „sbírku“ areálů hned o 4 nové přírůstky. Za 5 let turnajů ČTP je tenisových areálů již 46! Je to nejspíše pražská rarita tenisových turnajů, neboť ostatní (včetně různých tour) se hrají v jednom či pár klubech – areálech. Co se týká povrchů, tak opět jasně dominovala klasika – antuka (17x), 4x se hrálo na umělém povrchu a 1 zápas proběhl na umělé antuce (classic clay). Kml.

5 let turnajů ČTP 2012 – 2016

(Bira, 28. 11. 2016 14:45)

Ano, je tomu již 5 let, co kamarádi Tomáš a Jirka Rohlík přišli s nápadem spojit tenis s čajem, přesněji řečeno nadšence do amatérkého tenisu s nadšenci-pijáky čaje, nápoje to lahodného :-). A tak se také za 5 let nastřádalo plno údajů a čísel, která vypovídají o tom, kolik, kde a jak se toho už v Čajovém tenisovém poháru odehrálo.
Všichni účastníci ČTP obdrželi kromě tradičních každoročních statistik „speciál po 5ti letech ČTP“. Je to statistický soubor, který ukazuje řadu zajímavých údajů.
Z nich vyjímáme:
5x se hrál turnaj singlů, tzv. ČTP Singles (v jeho rámci 5x základní soutěž-Liga, 2x klasický-tenisový pavouk Single Masters, 2x Pohár vítězů – závěrečný turnaj 4), 3x se hrál turnaj čtyřher, tzv. ČTP Doubles.
Dosud se v ČTP odehrálo 236 zápasů, z toho 188 dvouher, 48 čtyřher. Nejvíce zápasů Singles se hrálo v 5.ročníku – 62, nejvíce zápasů Doubles ve 3.ročníku – 24.
Celkem již hrálo turnaje ČTP 40 hráčů, 30 jich hrálo Singles, 29 Doubles.
Zápasy ČTP se hrají v mnoha různých areálech, dohromady jich hráči už vystřídali 42.
Nejvíce se hrálo v Baníku Troja (Praha) – 28 zápasů, dále Konstruktiva Krč 26, Oaza-Krč 23, Tenis Ládví 21, atd. Hrálo se na 8 různých površích, jasně vede antuka 169.
Kdo kolik odehrál (a jak) zápasů ve dvouhrách i čtyřhrách, najdete zde na webu v odkazu Historie, jak vypadá aktuální žebříček aktivních hráčů najdete v odkazu Žebřík, detaily všech turnajů pak v odkazu Minulé ročníky.
To vše doplňuje bohaté Fotoalbum, snímky z jednotlivých turnajů a let lze najít v příslušných odkazech. Kml
Kml.

4.ročník ČTP Doubles 2016/2017 zahájen

(Bira, 11. 11. 2016 16:41)

10 dvojic se přihlásilo do nového ročníku zimní části seriálu ČTP, turnaje čtyřher v halách. Hraje se stejným systémem jako předchozí, 3.ročník, tudíž každá dvojice může hrát s každou 1x. To je max. 9 zápasů pro dvojici, na 6 měsíců dávka dostatečná.
Některé dvojice jsou z pohledu historie ČTP Doubles „klasické“, některé jsou v jiném složení než dříve a jedna je dokonce komplet nová.
Zahajovací měsíc říjen byl ve znamení 4 odehraných zápasů, což je solidní začátek. První mače se dokonce hrály ještě venku na antuce než byly postaveny první nafukovací haly. Pak se ale počasí rychle ochladilo a venku se prakticky již hrát nedalo.
I pro deblisty (a dokonce i dvojice) byl zaveden ČTP-Žebřík, stav najdete vždy po odehraném měsíci v odkazu horní záložky.
Organizátoři věří, že i letos si všichni bohatě zahrají a užijí si opět hru ve čtyřech :-).
Fotky z turnaje lze průběžně nalézt ve fotogalerii Doubles 2016/2017. Kml.

Společenská tečka za turnajem ČTP – galavečírek

(Bira, 22. 10. 2016 19:10)

Součástí turnajů ČTP, zvláště pak Singles, je vždy závěrečný galavečírek, na kterém se vyhlašují výsledky skončeného (půlročního) turnaje.
Pamětníci vzpomenou na zdařilé večírky ještě v LuYuTea, původního pořadatele ČTP.
Nyní se už druhý rok konalo vyhlašování u současného patrona, firmy Pavla Kymličky Čajová zahrada.
Pavel připravil zúčastněným pěkný zážitek. Především řadu hodnotných cen: pro první 3 hráče Ligy pamětní medaile, pro první 3 Single Masters pamětní plakety, k tomu řadu sypaných čajů a kávy. Odměněny byly všechny vypsané posty (tj. třeba i 4. a 5.místo v Lize, Aktivita). Mezi čajovými cenami byly originál čaje např. Darjeeling Castleton second flush, Darjeeling Puttabong Green nebo China Chun Mee, apod.
Účastníci měli také přichystáno tradiční občerstvení včetně lahodného čaje, tentokrát ze žen šenu pětilistého. Všichni popovídali, poseděli, probrali návrh jednoho ze zakladatelů turnajů ČTP Jirky Rohlíka na model příštího ročníku ČTP Singles 2017.
Se smíchem a v prima pohodě jsme si užili večera včetně focení, atd.
Fotky lze nalézt ve fotogalerii Singles 2016. Kml.

9.9.2016 Oaza, Kamlach - Strejček 5:7 2:6, statistika podání v 2. setu

(JR, 8. 10. 2016 17:38)

Strejček:
dvojchyby 5, přímé body 3, eso 0, 1. podání do kurtu 46 %,
úspěšnost 67%,
úspěšnost 2. podání 50 %

Kamlach:
dvojchyba 1, přímý bod 0, eso 0, 1. podání do kurtu 58 %,
úspěšnost 46,6%,
úspěšnost 2. podání 50 %

Příště si povíme něco o délkách výměn mezi těmito borci.

Natenisovanou!

Výjimečnost turnajů ČTP.

(Bira, 5. 10. 2016 10:01)

Výjimečnost turnajů ČTP Singles i Doubles vidím především v tom, jak různorodé jsou mače v rámci ČTP z hlediska využití tenisových areálů. Kromě totiž nějakých „tour“ se jiné tenisové turnaje konají převážně vždy v jednom z areálů (klubu), který je pořádá. U nás jsou některé areály více oblíbené a tudíž i více využity, ostatní jen nahodile. Ale když se podíváme na přehled výsledků třeba právě skončeného 5.ročníku ČTP Singles 2016, tak zjistíme, že turnaj se odehrál v řadě různých míst Prahy (a okolí).
Kolik areálů v 5.ročníku ČTP Singles 2016 bylo použito? Celkem 15!
Nejvíce oblíbená byla Konstruktiva Krč 14x, následuje Oaza-Krč 13x a těsně za nimi Baník Troja 12x. Ostatní areály byly v menším počtu: LTC Modřany 5x, Avia Čakovice 4x, Aritma Vokovice 3x, atd. Co se týká povrchů, tak jednoznačně nejčastější byla hra na klasické antuce – 51x, dále umělý povrch regupol 7x (zápasy v pevné hale), umělá tráva Lano Wimbledon 3x a umělá antuka/classic clay 1x.
A raritka na závěr: jedno z posledních utkání letošní Singles-Ligy se hrálo naopak jako úplně první v historii ČTP venku při umělém osvětlení (19-21h, Hobby centrum 4) :-)! Jeho protagonisty se stali Mirkové Jersák a Kamlach.
Jako dokumentaci najdete z tohoto raritního zápasu, ale z řady dalších různých mačů 168 fotek ve Fotoalbu zde na webu. Kml.

ČTP má svůj singlový žebříček již letos!

(Bira, 14. 9. 2016 9:53)

Dosud několik let vydával Jirka (JR) své žebříčky (či ranking), které pracně tvořil a zahrnovaly dříve i všechny zápasy, které členové ČTP hráli i mimo něj.
Dal tak podnět ke vzniku oficiálního ČTP-žebříčku, který se dá zcela jednoduše vypočítávat každý měsíc na základě odehraných zápasů v běžícím ročníku ČTP Singles.
Pro výpočet poslouží kalkulátor výpočtu ratingů v šachu, neboť je jednoduchý a průhledný, kromě administrátora si s jeho pomocí může rating vypočítat snadno každý hráč sám.
Bylo potřeba stanovit úvodní čili startovací žebřík, kde byly přiděleny ratingy napoprvé jen ručně na základě výsledků všech hráčů v předchozích 4 ročnících ČTP Singles (tedy stav po roce 2015, přesněji k 1.4.2016). Další měsíce byly zpětně dopočteny podle výsledků 5.ročníku 2016 a po schválení jak výborem ČTP, tak i hráči, byl poprvé navěšen na web ČTP singlový žebřík k 31.8.2016.
Nutno to brát jako jistý bonus ČTP, čili něco navíc, čím se mohou hráči především bavit. Případně může být motivací k větší četnosti zápasů všech hráčů a tím i přínosem pro hlavní smysl turnajů ČTP: hrát tenis :-). Kml.

Podruhé v ČTP je zde klasický tenis-pavouk Single-Masters!

(Bira, 31. 7. 2016 22:05)

Něco jako „třešnička na dortu Ligy“ se podruhé (prvně v roce 2014) bude hrát turnaj Single Masters, neboli tenisová klasika v podobě vylučovacího systému.
Prvních 8 hráčů z ČTP Ligy 2016 k 1.8.2016 postoupilo do této atraktivní soutěže.
Do Single Masters 2016 se probojovali 4 hráči, kteří hráli 1.ročník 2014, další 4 jsou nováčci tohoto turnaje. 1.místo obhajuje Vašek Balous.
Potěšitelné rovněž je, že mezi účastníky jsou 4 hráči tzv. „Top 5 ČTP“, (dle mého subjektivního pohledu: Balous, Nielsen, Rohlík, Mařík, Pojer-ten jediný se letos nekvalifikoval), takže průběh turnaje a jeho zápasy mohou být obzvláště zajímavé :-).
Do SM se probojovali a ve čtvrtfinále proti sobě nastoupí: Kamlach-Bělohradský, Rohlík-Albrecht, Kymlička-Mařík a Nielsen-Balous. Již teď je tedy jasné, že finále z roku 2014 se nezopakuje, neboť tehdejší finalisté Vašek Balous a Peter Nielsen spolu tentokrát hrají již v 1.kole!
Průběžné výsledky včetně tenisového pavouka najdete v odkazu: http://www.ctp.estranky.cz/clanky/ctp-singles-2016 dole (pod tabulkou a výsledky Ligy). Turnaj se hraje souběžně s Ligou až do konce září, kdy bychom měli znát vítěze obou soutěží. Kml.

Rozjezd nového modelu Singles 2016 pomalý

(Bira, 29. 5. 2016 11:54)

1.dubna 2016 začal 5.ročník turnaje ČTP ve douhrách. Model není zcela ryze nový, neboť podobně otevřená liga se hrála také ve 3.ročníku 2014. Ovšem jiné je bodování, žádné skoky – nýbrž pouze rovnocenné střádání bodů po odehraných zápasech. Za výhru 5 bodů, za porážku (= účast) 1 bod, u poraženého v případě výhry 1 setu ještě další bod (tedy dohromady 2).
Jistě mělo na pomalém rozjezdu podíl také „netenisové“ počasí, častý déšť a zpočátku v dubnu ještě i zima, turnaj se rozbíhá velmi ztuha a koncem 2.měsíce mají více jak 1 mač odehrán pouze 4 hráči.
Takže snad teplé letní měsíce přilákají na „ČTP-kurty“ další zájemce a turnaj našeho tenisového společenství s podtitulem čaj nabere patřičné obrátky :-).

10 mačů Doubles 15/16 = 10 areálů

(Bira, 16. 4. 2016 18:20)

Zpočátku spíše náhoda, ale později záměr. Řekl jsem si, že se budeme s kolegou v deblu Ondrou bavit nejen společnou hrou, ale také pestrostí areálů. Jinými slovy jsem od 3.zápasu začal vybírat haly, ve kterých jsme ještě ve 3.ročníku ČTP Doubles nehráli. Nakonec se to opravdu podařilo, v 10ti zápasech jsme vystřídali 10 různých areálů po celé Praze :-)! Zde je jejich výčet (podle pořadí utkání): 1.TK Konstruktiva-Krč (hala-antuka), 2.Hamr Záběhlice (hala-antuka), 3.Tenis Ládví (hala-antuka), 4.LTC Modřany (hala-antuka), 5.Hamr Braník (hala-antuka), 6.Kapitol Michle (hala-umělá antuka), 7.TC Donovalská-Chodov (hala-umělá tráva), 8.1.ČLTK Štvanice (hala-antuka), 9.Čechie Karlín (hala-antuka), 10.Gymnázium Arabská-Vokovice (venku-umělá tráva). Takže jsme si nejen dosyta přes zimu zahráli, ale také se pěkně projeli po tenisové Praze :-). Mirek Kamlach

Přátelé, pojďme hrát!

(JR, 20. 3. 2016 17:42)

Ve čtyřhrách čekáme na konec turnaje s očekávanými výsledky a již je na čase vyhlížet boje jednotlivců v Singles 2016. Avšak soutěže tenistů singlistů jsou již v plném proudu od začátku roku! Zbývá jen poslední účastnické místo v májovém Poháru vítězů 2016 a jelikož další ročník se připravuje ještě v běhu toho letošního, je dnešek i prvním dnem počátku kvalifikace na aprílový Pohár vítězů 2017!
Na rozdíl od stávajícího ročníku, kdy se kvalifikují nejlepší hráči skrze úspěšnost v jednotlivých měsících před vypuknutím hlavní soutěže PV, na příští ročník si vyslouží pozvánku nejumnější tenisté v každém jednotlivém ročním astronomickém období, jejichž počet se rovná číslu stanovujícímu kvótu hráčů v turnaji.