Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČTP Blok

 Zde můžete psát své komentáře, dojmy, postřehy, a konstruktivní sebekritiku....

 

tennis-block.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

9.9.2016 Oaza, Kamlach - Strejček 5:7 2:6, statistika podání v 2. setu

(JR, 8. 10. 2016 17:38)

Strejček:
dvojchyby 5, přímé body 3, eso 0, 1. podání do kurtu 46 %,
úspěšnost 67%,
úspěšnost 2. podání 50 %

Kamlach:
dvojchyba 1, přímý bod 0, eso 0, 1. podání do kurtu 58 %,
úspěšnost 46,6%,
úspěšnost 2. podání 50 %

Příště si povíme něco o délkách výměn mezi těmito borci.

Natenisovanou!

Výjimečnost turnajů ČTP.

(Bira, 5. 10. 2016 10:01)

Výjimečnost turnajů ČTP Singles i Doubles vidím především v tom, jak různorodé jsou mače v rámci ČTP z hlediska využití tenisových areálů. Kromě totiž nějakých „tour“ se jiné tenisové turnaje konají převážně vždy v jednom z areálů (klubu), který je pořádá. U nás jsou některé areály více oblíbené a tudíž i více využity, ostatní jen nahodile. Ale když se podíváme na přehled výsledků třeba právě skončeného 5.ročníku ČTP Singles 2016, tak zjistíme, že turnaj se odehrál v řadě různých míst Prahy (a okolí).
Kolik areálů v 5.ročníku ČTP Singles 2016 bylo použito? Celkem 15!
Nejvíce oblíbená byla Konstruktiva Krč 14x, následuje Oaza-Krč 13x a těsně za nimi Baník Troja 12x. Ostatní areály byly v menším počtu: LTC Modřany 5x, Avia Čakovice 4x, Aritma Vokovice 3x, atd. Co se týká povrchů, tak jednoznačně nejčastější byla hra na klasické antuce – 51x, dále umělý povrch regupol 7x (zápasy v pevné hale), umělá tráva Lano Wimbledon 3x a umělá antuka/classic clay 1x.
A raritka na závěr: jedno z posledních utkání letošní Singles-Ligy se hrálo naopak jako úplně první v historii ČTP venku při umělém osvětlení (19-21h, Hobby centrum 4) :-)! Jeho protagonisty se stali Mirkové Jersák a Kamlach.
Jako dokumentaci najdete z tohoto raritního zápasu, ale z řady dalších různých mačů 168 fotek ve Fotoalbu zde na webu. Kml.

ČTP má svůj singlový žebříček již letos!

(Bira, 14. 9. 2016 9:53)

Dosud několik let vydával Jirka (JR) své žebříčky (či ranking), které pracně tvořil a zahrnovaly dříve i všechny zápasy, které členové ČTP hráli i mimo něj.
Dal tak podnět ke vzniku oficiálního ČTP-žebříčku, který se dá zcela jednoduše vypočítávat každý měsíc na základě odehraných zápasů v běžícím ročníku ČTP Singles.
Pro výpočet poslouží kalkulátor výpočtu ratingů v šachu, neboť je jednoduchý a průhledný, kromě administrátora si s jeho pomocí může rating vypočítat snadno každý hráč sám.
Bylo potřeba stanovit úvodní čili startovací žebřík, kde byly přiděleny ratingy napoprvé jen ručně na základě výsledků všech hráčů v předchozích 4 ročnících ČTP Singles (tedy stav po roce 2015, přesněji k 1.4.2016). Další měsíce byly zpětně dopočteny podle výsledků 5.ročníku 2016 a po schválení jak výborem ČTP, tak i hráči, byl poprvé navěšen na web ČTP singlový žebřík k 31.8.2016.
Nutno to brát jako jistý bonus ČTP, čili něco navíc, čím se mohou hráči především bavit. Případně může být motivací k větší četnosti zápasů všech hráčů a tím i přínosem pro hlavní smysl turnajů ČTP: hrát tenis :-). Kml.

Podruhé v ČTP je zde klasický tenis-pavouk Single-Masters!

(Bira, 31. 7. 2016 22:05)

Něco jako „třešnička na dortu Ligy“ se podruhé (prvně v roce 2014) bude hrát turnaj Single Masters, neboli tenisová klasika v podobě vylučovacího systému.
Prvních 8 hráčů z ČTP Ligy 2016 k 1.8.2016 postoupilo do této atraktivní soutěže.
Do Single Masters 2016 se probojovali 4 hráči, kteří hráli 1.ročník 2014, další 4 jsou nováčci tohoto turnaje. 1.místo obhajuje Vašek Balous.
Potěšitelné rovněž je, že mezi účastníky jsou 4 hráči tzv. „Top 5 ČTP“, (dle mého subjektivního pohledu: Balous, Nielsen, Rohlík, Mařík, Pojer-ten jediný se letos nekvalifikoval), takže průběh turnaje a jeho zápasy mohou být obzvláště zajímavé :-).
Do SM se probojovali a ve čtvrtfinále proti sobě nastoupí: Kamlach-Bělohradský, Rohlík-Albrecht, Kymlička-Mařík a Nielsen-Balous. Již teď je tedy jasné, že finále z roku 2014 se nezopakuje, neboť tehdejší finalisté Vašek Balous a Peter Nielsen spolu tentokrát hrají již v 1.kole!
Průběžné výsledky včetně tenisového pavouka najdete v odkazu: http://www.ctp.estranky.cz/clanky/ctp-singles-2016 dole (pod tabulkou a výsledky Ligy). Turnaj se hraje souběžně s Ligou až do konce září, kdy bychom měli znát vítěze obou soutěží. Kml.

Rozjezd nového modelu Singles 2016 pomalý

(Bira, 29. 5. 2016 11:54)

1.dubna 2016 začal 5.ročník turnaje ČTP ve douhrách. Model není zcela ryze nový, neboť podobně otevřená liga se hrála také ve 3.ročníku 2014. Ovšem jiné je bodování, žádné skoky – nýbrž pouze rovnocenné střádání bodů po odehraných zápasech. Za výhru 5 bodů, za porážku (= účast) 1 bod, u poraženého v případě výhry 1 setu ještě další bod (tedy dohromady 2).
Jistě mělo na pomalém rozjezdu podíl také „netenisové“ počasí, častý déšť a zpočátku v dubnu ještě i zima, turnaj se rozbíhá velmi ztuha a koncem 2.měsíce mají více jak 1 mač odehrán pouze 4 hráči.
Takže snad teplé letní měsíce přilákají na „ČTP-kurty“ další zájemce a turnaj našeho tenisového společenství s podtitulem čaj nabere patřičné obrátky :-).

10 mačů Doubles 15/16 = 10 areálů

(Bira, 16. 4. 2016 18:20)

Zpočátku spíše náhoda, ale později záměr. Řekl jsem si, že se budeme s kolegou v deblu Ondrou bavit nejen společnou hrou, ale také pestrostí areálů. Jinými slovy jsem od 3.zápasu začal vybírat haly, ve kterých jsme ještě ve 3.ročníku ČTP Doubles nehráli. Nakonec se to opravdu podařilo, v 10ti zápasech jsme vystřídali 10 různých areálů po celé Praze :-)! Zde je jejich výčet (podle pořadí utkání): 1.TK Konstruktiva-Krč (hala-antuka), 2.Hamr Záběhlice (hala-antuka), 3.Tenis Ládví (hala-antuka), 4.LTC Modřany (hala-antuka), 5.Hamr Braník (hala-antuka), 6.Kapitol Michle (hala-umělá antuka), 7.TC Donovalská-Chodov (hala-umělá tráva), 8.1.ČLTK Štvanice (hala-antuka), 9.Čechie Karlín (hala-antuka), 10.Gymnázium Arabská-Vokovice (venku-umělá tráva). Takže jsme si nejen dosyta přes zimu zahráli, ale také se pěkně projeli po tenisové Praze :-). Mirek Kamlach

Přátelé, pojďme hrát!

(JR, 20. 3. 2016 17:42)

Ve čtyřhrách čekáme na konec turnaje s očekávanými výsledky a již je na čase vyhlížet boje jednotlivců v Singles 2016. Avšak soutěže tenistů singlistů jsou již v plném proudu od začátku roku! Zbývá jen poslední účastnické místo v májovém Poháru vítězů 2016 a jelikož další ročník se připravuje ještě v běhu toho letošního, je dnešek i prvním dnem počátku kvalifikace na aprílový Pohár vítězů 2017!
Na rozdíl od stávajícího ročníku, kdy se kvalifikují nejlepší hráči skrze úspěšnost v jednotlivých měsících před vypuknutím hlavní soutěže PV, na příští ročník si vyslouží pozvánku nejumnější tenisté v každém jednotlivém ročním astronomickém období, jejichž počet se rovná číslu stanovujícímu kvótu hráčů v turnaji.

handbreaker

(jr, 5. 12. 2015 11:25)

Unlucky looserem turnaje je zatím Milda Procházka. Poté co mu nahnal hrůzu duel s obhájcem titulu, tak si zlomil ruku. Vybral si svojí slabší pravou, což mu stále dá tedy šanci stát se lucky looserem, unlucky winnerem či nejlépe lucky winnerem! Tak buď zdrav Miloslave!

Čo bolo to bolo

(JR, 20. 10. 2015 19:29)

Terazky sa rozbíhá turnaj v deblu a hned lačné diváky navnadí atraktivní duel K+Mal kontra B+Mař. Mirek má fazonu a tak se máme na co těšit. Ve finále singlového Poháru vítězů se mu podařilo urvat set svým neúnavným pojetím hry ve stylu Davida Ferrera kombinovaného s Monicou Niculescu. V nadcházejícím roce opět nejlepší hráči měsíce, což většinou znamená i nejaktivnější, změří své síly, může jich být 8, ale třeba i jen 2, vše závisí na vás samotných, mistři rakety! Hodnocení výsledků bude probíhat již od ledna! O kurtu a tedy i povrchu a míčích se rozhodne až příští rok dle podmínek letní sezony, doba je nejistá, že, podzimní termín zůstává.
V paralelním vesmíru samozřejmě bude probíhat liga ve zvariovaných dimenzích.

Okruh ČTP se rozšiřuje

(Bira, 18. 9. 2015 19:11)

Již v 1.ročníku ČTP Singles 2012 se hrál jeden zápas mimo Prahu, ve Středočeském kraji. Premiéru měla obec Řevnice, kde se hrál mač Cherubín-Brýl. Ve 2.ročníku Singles se vše konalo v Praze. Až 3.ročník 2014 zase posunul hranice ČTP a to hned 3x. Další obec u Prahy, Rudná, obohatila seznam Středočeského kraje. Ovšem v tomto ročníku sáhl ČTP až do Jižních Čech, kde se hrálo hned ve 2 městech: v Týně nad Vltavou a ve Veselí nad Lužnicí!
Letos do seznamu měst, ve kterých se hrály zápasy 4.ČTP, přibyla hned 3 nová města, všechna ve Středočeském kraji. Nově se v něm objevily Beroun, Králův Dvůr a Řitka! Celkem je tedy už 8 měst na mapě ČTP!
ČTP tak kromě Prahy sahá již do Středočeského kraje a také Jihočeského kraje!
Dosáhne v 5.ročníku ČTP Singles na 10 měst?
Mirek Kamlach

ČTP 2015 pro nikoho nekončí.

(Bira, 8. 9. 2015 17:00)

Můj mail 8.9.2015 všem:
Zdravím všechny účastníky 4.ročníku ČTP Singles 2015!
Jelikož mi připadá trochu příkré odříznout hráče, kteří nepostoupili do závěrečných kol turnaje, od možnosti zahrát si celý jeden měsíc zápasy mezi sebou, vyzývám vás:
Hrajte cokoliv chcete a můžete! I když už váš zápas nebude započten do turnaje, tak ale bude započten do přehledu zápasů 4.ročníku ČTP a také do historických tabulek. Jsme nejen účastníky turnaje 4.ČTP, ale také společenství hráčů, které jsme si vybudovali a byl to původní hlavní záměr zakladatelů ČTP.
Není tudíž důvod proč bychom nemohli do konce turnaje hrát i „mimo“ hlavní soutěž..
Hrajte – a hlaste výsledky mně do statistik ČTP (medad@centrum.cz ) a do „tajných žebříčků“ Jirky Rohlíka (luyu@seznam.cz ).
Jde přece hlavně o to HRÁT :-)!
Díky za pozornost,
Mirek Kamlach.

Čajový přebor

(JR, 7. 5. 2015 15:40)

První zranění zasáhlo do turnaje v neprospěch Holého hráče, došlo k němu ve sportu zvaném florbal, jedná se o podvrtnutý kotník vyžadující si 2 týdny léčby. Je tu tedy ještě šance pro Adama se v závěru kola poprat o postup do divize. Naproti tomu stav vazů v rameni hráče přeboru Ludvíka Tomana se lepší každým dnem a pod odborným dohledem trenéra jde jeho forma nahoru. Ondřej Kosina se zapřísahá pořádně se opřít o raketu a urvat první body (kladné).

Pohár vítězů

(JR, 21. 4. 2015 16:19)

Tak dalším motivačním faktorem pro naše ligové, divizní, přeborové a třídní hráče by mohla být účast na klasickém vyřazovacím turnaji pro vítěze jednotlivých kol ve svých skupinách. Pokud se vám tedy podaří nesestoupit ze své skupiny a poté ji či ještě kvalitnější než, ze které jste vyšli vyhrát, můžete se ocitnout mezi vyvolenou partou. Hráči by se pak dočkali nasazení dle hodnoty vítězství. V tomto kole zatím dobré vyhlídky mají divizní Rohlík a třídňas Holý, avšak odehráli jen jeden zápas s nepříliš výrazným skóre a tak jejich pozice mohou lehce obsadit jiní to borci. Většina hráčů se však již po prvním kole bude s účastí, prozatím v tomto poháru, loučit a to i těch zkušených, protřelých a všemi tygřími mastmi mazaných. Na termín turnaje bude mít vliv počet hráčů zbylých ve všeligové čajovce po létě, mohl by se stát podzimním loučením se sezonou, či jarním krokem na širý kurt.

Hejbá se

(JR, 20. 4. 2015 14:32)

V turnaji bylo odehráno žalostné minimum zápasů, ale hejbá se to, hejbá, na 2, LM zrušené zápasy za posledních pár dní připadají 2 plánované. Tedy vyrovnaná bilance nedávna, kterou ovšem záporně vychýlil deblový turnaj, kde muselo být vyhlášeno třetí místo bez boje, u sedmého místa se toto odkládá a bude snad rozhodnuto na sportovišti, doufejme, že tento vývoj nepostihne i zápas o 5. místo.
Ze skupin ohrožených druhů singlistů můžeme snad vyjmout věčné to souputníky Petera a Pošťu, Michala a O.K., to jsou ty slibované duely, které nás čekají, Mirek Kamlach a Prochy též projevili přání nespadnout z přeborové úrovně, každá skupina má svého ohroženého jedince, solidarnosc - vy ostatní hráči, vyzvete je, třeba se vám je podaří pro tento měsíc zachránit! Maříku, Platile, Bělohradský, Brožku...

Stříháme metr

(JR, 20. 3. 2015 12:02)

Od pondělka budeme počítat poslední dva týdny do konce základní části deblového turnaje. Probíhají poslední vyjednávání mezi soupeři, ne vždy je to jednoduché, to však neznamená, že tak nebudeme činiti,že..
Však je tedy ale pravděpodobné, že plný počet zápasů nebude mít nikdo.
A s ostudou možná odejdou někteří hráči neschopni odehrát jediný to zápas za půl roku..Ne tedy všichni budou aspirovat na postup do bojů o umístění. To vše již za pár týdnů vyhodnotí komise ČTP a vyvodí výsledky a důsledky. Krátí se též čas zbývající do startu soutěže jednotlivců. Soupiska se pomalu uzavírá a bylo by pěkné, kdyby obsahovala hráče, kteří mají chuť si každý měsíc hezky zahrát, pilňáci mají zelenou..např. Mirek Kamlach již pravidelně trénuje svých 100 salonních volejů denně..A kdo již začal se singlovými zápasy, třebas i venku, počasí je již měsíc přímo tenisové, nechť neváhá s hlášením výsledků do žebříčku, který počítá se zápasy singlistů již od 1.1.2015.

Bojovný přístup

(JR, 25. 2. 2015 16:30)

Vzorem odhodlaného hráče ČTP se stává Milan Albrecht, i s problematickým ramenem neumožňujícím jeho obvyklé razantní první podání se pustil navzdory do boje a poctivě hrál v poli. Matika horší, ale hra obstojná. Jen tak dál Milane a až změníš rezidenci i to rameno se ti vyspraví, oujezdskej vzduch činí zázraky!

ČTP Doubles a Mekka českého tenisu Štvanice

(Bira, 22. 2. 2015 13:53)

Ano, pro mne nedávno ještě neuvěřitelné (lépe řečeno ani by mne to nenapadlo) se stalo skutkem! Dojednaný zápas Balous/Strejček – Kamlach/Kučera byl díky aktivitě (a někdy dost těžkého hledání volných hal pro večerní tenis) Vaška Balouse umístěn do tohoto slavného areálu! Původně jsme měli hrát na pevném povrchu, moderním nova-cushion, ale zápas jsme museli pro nemoc odložit, z čehož jsem původně trochu smutný, že ta Štvanice nakonec nevyjde. Ale Vašek ji sehnal znovu, rozdíl byl jen ten, že jsme nakonec hráli na klasické antuce, v nafukovací hale. Stalo se tak 19.2.2015. Při večerním (hráli jsme od 19ti hodin) příchodu k areálu se v polotmě tyčila silueta Centrálního kurtu a já si vzpomněl, kolikrát jsem zde v minulosti byl jako divák při významných tenisových turnajích či Davis cupu či Fed cupu. V uzavřené „bílé želvě“ (nafukovačce) jsme ani nepoznali, na jakém to slavném tenisovém území hrajeme. A kolik slavných i méně slavných ale výborných hráčů zde v minulosti také hrálo. Nechci to moc dramatizovat, ale byl to zvláštní pocit. Krásně jsme si 2 hodiny zahráli a jelikož zde jsou občas hodiny volně přes internet k zakoupení, není vyloučeno že to nebylo naposledy! Takže kromě i mimopražských kurtů, zavítal ČTP i do Mekky českého tenisu v Praze na Štvanici. Pár fotek z utkání byste měli najít zde na webu ČTP ve fotogalerii, webmasterovi jsem je zaslal. Mirek Kamlach

Několik tenisových vět

(JR, 3. 2. 2015 10:22)

Tak žebráci stále žebrají..Turnaj se nám již nachází v druhé termínové polovině a některé dvojice ještě nepinkly do toho pumlíčku.
A o to tady jde, že! Ještě nějaký náhradník by se dal vycucat z isostaru či senchy se solí, ale celá dvojice asi ne. Zatím se tedy turnaj vyvijí jako obvykle k rozřešení pomocí administrativních zásahů shůry sklepa ČTP. Pokud tito brzdaři začnou své turné příští týden pravidelným odstřiháváním tenisového metru v intervalech alespoň deseti dnů, tak stále mají naději. Naši terénní pracovníci jsou ochotni jim v těchto těžkých hektických chvílích v jejich životech podat svoji pomocnou pravou ruku...............dřív než použijí svojí pravou nohu.
ÚV ČTP je lehce znepokojen a zvědav zda jiskra tenisové vášně v těchto osobách stále ještě dříme, již vzhledem k blížícímu se hlavnímu bodu sezony, to jest všeligovému poháru jednotlivců..
Nebudeme tak krutí jako obvykle a necháme všechny v klidu i neklidu dohrát své singlové boje v nadcházející fantastické sezoně, která slibuje těžké boje jak se na náš mezinárodní prestižní turnaj sluší. O to je důležitější mít před startem odhodlané borce s ochotou se pravidelně utkávat v lítých tenisových řežích. Pak jen nezbývá nic jiného než mocným hlasem zřizovatele do ticha arény zvolat "Vypusťte hráče"!

Žebráci

(JR, 20. 1. 2015 15:18)

Dva žebráci se vyskytují v řadách ČTP, žebrák Ondřej Kosina, narazil si je na haciendě a vyřadil se na 14 dní ze hry, další žebrák Jan Brožek si dokonce dovolil ve své situaci žebra vyhodit!

Tenisový prosinec

(JR, 1. 12. 2014 16:59)

Tak se nám nerozjel turnaj čtyřher, bohužel Ondřej Malát, nechtěně ctící své přízvisko, zraněn jest na levé noze. A tak tu máme oblíbenou hlášku: hráč hledá spoluhráče. Na výběr stále kupodivu je, takže vbrzku očekáváme nově složenou dvojci z pánů Kamlacha a XY.
Ovšem výpadek zápasu se nepodařil pokrýt jinýmto mačem, i když pánové Nielsen a Pojer byli připraveni na sobotní duel a pánové Krejčí a Skřivan na nedělní. Doufejme tedy, že již v prosinci začneme konečně naostro!