Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČTP Blok

 Zde můžete psát své komentáře, dojmy, postřehy, a konstruktivní sebekritiku....

 

tennis-block.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ultimativní týden

(JR, 24. 6. 2014 14:29)

Čeká se na prvního odvážlivce, který se nechá inspirovat Wimbledonem a odehraje svůj mač na pažitu, v našich pražských končinách tedy umělém. Měl by se najít mezi první osmou, která si to na tomto povrchu již za půldruhého měsíce rozdá v prvním kole Single Masters. Zde na štábu doufáme, že nebudeme muset opět eliminovat nešťastníky, jež nebyli schopni odehrát nějaký ten potřebný zápas. O přežití bojuje dvojice ze dna ligové tabulky.

Vykloktaně svázaný turnajový vstup

(Roman Strejček, 31. 5. 2014 11:17)

Uhodila 17. hodina pátečního odpoledne, když kurt na Baníku pohltily sluneční paprsky a ze stínu nikoliv kapradin na kurt vstoupili turnajoví opozdilci Roman Strejček a Lukáš Paulů. Od prvních úderů byla cítit obrovská vůle po vítězství, kterou na jedné straně svazovala nováčkovská nervozita a na straně druhé opotřebovanost tělesné schránky, kdy pohyb po vykloktaných kotnících poznamenaných nelítostnými souboji v Hanspaulské lize. Nezkrotná vůle v klání dojala nejvyššího patrona naší planety k slzám, když se na chvilku ve třetím setu se silnými povzDechy zamračil a uronil několiko jarních kapek, aby nakonec odvděčil oba zcela vyčerpané rytíře dvouhodinového klání svým zářivým a hřejivým pohledem. Tak bylo léta páně 30.5.2014

Eliminace

(JR, 26. 5. 2014 14:59)

Tak se začíná naplnit limitovaná edice nominací. Někteří hráči si svých nominací neváží a balancují nad tenisovou propastí, jistým i nejistým krokem. Těmi jistějšími jsou pánové Brožek a Paulů, kteří mají potvrzené zápasy na tento týden. Napůl nakročeno má Daniel Krynický, zápas s Tomášem Brýlem je v jednání. Snahu avšak se špatným načasováním projevil Milda Procházka. Tenista Rubeš si je vědom následků své letargie, a odehraje svůj zápas, zatím v oblasti teorie. Milan Albrecht již se drží jen rukama okraje. Roman Strejček si dával na čas, což se mu nevyplatilo a nyní se kymácí s bolavým kotníkem. Robin Pospíšil je nezvěstný, pátrání nebylo vyhlášeno, zřejmě nás již brzy opustí.

Byla to křeč

(JR, 16. 5. 2014 10:09)

Ano, v čase 4:04 až 4:11 dnešní noci proběhla křeč pár měsíců zanedbávaného harmstringu pravé nohy. A byla to Troja a ne Babylon a nebylo to zmatení jazyků, ale zmatení povrchů (detaily u písečného správce k nahlédnutí v knize knih) a v kolenu žbluňkalo.
Ale přichází zaslouženě další master na bojiště.....a kvalita jde nahoru.

Královickej battle

(Tomáš Brýl, 9. 5. 2014 10:02)

Pavel Kymlička prokázal, že je vytrvalým a neúnavným hráčem. Ve čtvrteční tříhodinové tahanici mne vyklepnul 5:7 6:4 6:4. Tímto vítězstvím skočil na druhé místo v žebříčku a už dýchá na záda Jirkovi Rohlíkovi. Gratulujeme.

čeština

(OK, 6. 5. 2014 21:15)

...setkávala, ta záda (toliko k mému předešlému příspěvku)

Karlštejn

(OK, 6. 5. 2014 21:14)

byvše dobyt jako výše jmenovaný hrad přiznávám, že jsem byl dnes na hlavu poražen Jiříkem Rohlíků, smeten 6:2, 6:2. Zápas to byl nicméně pěkný a řečeno slovy našich populárních komentátorů, výsledek neodpovídá průběhu zápasu (no, i když...). Ale bylo to utkání na tvrdém povrchu, takže jsme díky Jirkovi alespoň trochu průkopničili. Což zkuste někdo vysvětlit mým zádům, především v těch místech, kde se setkávají s hýžděmi - dnes z nich nemám pocit, že by se setkávali s čímkoli.

ZAČÍNÁME TEORIÍ

(OK, 23. 4. 2014 14:17)

Právě sleduji WTA Porsche Grand Prix ve Stuttgartu, sice je to plácaná v dámském podání, což ovšem nevylučuje hezkou podívanou. Tuto teorii jsem sice nemyslel, jen bych všem rád dal najevo, že rozehřívání se je v plném proudu. Kontakty jsem pana předsedu poprosil poupravit, takže se mi lze již dovolat. Všichni jste dostali informaci, že můžu hrát prakticky kdykoliv. A že se těším, píšu teď a tady.

Hráči pod drobnohledem jestřábích očí

(JR, 14. 4. 2014 14:15)

Ondřej Kosina byl onlajn...Mirek Kamlach se už těší a Tomáš Brýl taky. Jiří Rohlík vylepšuje kolenní vazy. Jiří Brožek prý trénuje. Robert Pojer má dost práce. Milda Procházka má rád venkov. Pavel Kymlička nám nechal poslat čaje. Roman Strejček byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu....(v malé kopané). Daniel Krynický byl určitě na Bohemce přítomen krásnému vítězství. Michal Toman si kupuje raketu. Ondřej Švec je v ČLR na inspekci. Peter Nielsen má určitě taky hodně práce. Aleš Skřivan trénuje fyzičku a mušku na fotbale. Tomáš Bělohradský chtěl hrát a to už v březnu! Venca Rubeš mi chladí pivo. Václav Stoupa byl spatřen Slavošem na IT akci v MK.
Ostatní se nevyskytují v zorném poli.

Slavnostní příslib

(JR, 11. 4. 2014 13:56)

Dnes při příležitosti nultého výročí slavného předání nádherných čajových cen vítězům i medailově oceněným poraženým, již ÚV ČTP hledí vpřed, očekávaje šťastnou budoucnost nadaných a pracovitých jednotlivců na všech kurtech této země, zejména těch v naší, antukou poprášené, 100 a více věžaté matičce.

Open Air je tu

(JR, 1. 4. 2014 16:17)

Kdo poctivě chtěl by hned zpočátku turnaje si vybudovat slibný náskok, má přiležitost tak učinit např. na kurtech Baníku Troja, kterýžto jeho antukový povrch v březnu vyzkoušel hráč Pojer v přípravném zápase. Kurty jsou v provozu již od 9.3. Dále bude zprovozněn milovaný i nenáviděný kurt při SPŠ na Zeleném pruhu. Od 14.4. pak by letní sezonu měl zahájit i deblistům důvěrně známý areál v Ládví. Poté se naplno rozjede sezona už neodvratně všude, namátkou od 21.4. Hamr sport se třemi středisky v JV části Prahy. Dneškem zahajuje i TC Tempo na Lhotce...

A teď již každý na své triko

(JR, 27. 3. 2014 16:24)

Příznivci tenisových raket, kurtů a hry s tímto spojené, nastává letní čas vbrzku a apríl nebude to, že i letní sezona na dvorce udeří, někde dříve, někde později a v takovém Varnsdorfu, letošní trapná zima vůbec nezahnala borce ze hřišť snad jen výjimečnou sněhovou závějí je přikryla na okamžik. Zde v Praze jsou též již skvělé podmínky několik to týdnů. Vzhůru do boje ligisti, terén je již příhodný! Kdo překvapí první jarní předehrávkou ligového kola? Asi nikdo, nebo snad nejaktivnější činovník ČTP? Připomínám však, že není radno začátek hry odkládat.. Kdo na jaře neskoruje, při podzimku čajový tenisový vavřín nesklidí..a na Single Masters ani nepomyslí. Všechno bude: žebříček, liga, masters, tak se snažte...ať to nějak vypadá!!

Finále Double Masters 2013/14

(MiKa, 17. 3. 2014 18:30)

Bitva hodná "finále" DM ČTP!
Značný počet chyb ale také krásných míčů na obou stranách provázel tento zápas, který měl dát odpověď na otázku "kdo bude vítězem DM ČTP 2013/14".
V 1.setu vedla kromě prvního gamu stále dvojice Kamlach/Malát až do stavu 5:4 (5:3 - to už si přesně nepamatuji). Dramatický závěr setu ale patřil zástupci mladší generace, Procházka/Rohlík jej nakonec vyhráli 7:5.
Ve 2.setu byla situace částečně opačná: KM vedli 2:0, pak však PR kontrovali sérií 5ti vítězných gamů, vedli 5:2 a měli 4 mečboly. Dvojice KM nasadila ještě plné obrátky a v kombinaci s nervozitou PR se podařilo nejen mečboly odvrátit (v dalším průběhu jich bylo ještě několik :-)), ale dotáhnout stav na 5:5 (!) a příliš nechybělo, aby se KM dostali do vedení 6:5.
Nakonec však razantnější a více riskující dvojice PR dotáhla utkání asi 5 minut před 22:00 (hrálo se od 20:00) do vítězného konce a odvrátila tím také hrozící již druhou dohrávku v turnaji.
Možná se projevila i menší trénovanost naší dvojice (za zimu jsme odehráli prakticky jen ty 3 zápasy čtyřhry), ale spíše to byla lepší hra na síti Mildy Procházky a Jirky Rohlíka, která jim přinesla vítězství v zápase a tím i v turnaji :-)).
My gratulujeme!
V každém případě jsme si parádně zahráli, i když chyb nevynucených) jsme všichni 4 nadělali hromadu. Ale i to bylo prostě součástí dramatického a hlavně velice fér hraného "finále".
Mirek Kamlach

čtp 2014 double masters se chýlí ke konci

(Tomáš Brýl, 13. 3. 2014 10:54)

Novinky ohledně turnaje čtyřher: Hráči Matějičný/Paulů odstupují z turnaje z důvodu zranění. Hráč Strejček neodehrál do posledního měsíce turnaje žádný zápas, a proto byl diskvalifikován. Hráč Balous je již po rekonvalescenci fractury claviculy. Od dubna již startuje singlový turnaj ČTP 2014.

Turnaj opět skomírá

(JR, 6. 3. 2014 12:18)

Do hracího programu turnaje zasáhly přírodní katastrofy, za něž je možné považovat zranění a nemoci zúčastněných. Paulů - zhmožděný nárt, Rohlík - lehce dislokované rameno, krční páteř, Procházka - blíže nespecifikované virové či bakteriální onemocnění, Kamlach - migréna. Odhad zbývající doby léčení a úplného uzdravení: Paulů - 14 dní, Rohlík - týden, plná rekonvalescence v dubnu, Procházka - dávám ti den..., Kamlach - vykurýrován.

Turnaj opět ožívá

(JR, 24. 1. 2014 14:32)

Tak i deblový turnaj má svého nenastoupivšího zraněného, je jím hráč Balous, jenž postrádá pevnou klíční kost. Hráč Strejček nastoupí s jiným spoluhráčem, jehož jméno, doufejme, již brzy odtajní. Zmíněný pár do hry ještě nezasáhl, jejich váhavost se tedy proměnila ve štěstí v neštěstí a Roman Strejček může být i nadále součástí prestižního pražského turnaje. Trénuje zatím solo. Pár Procházka/Rohlík odehrál slušný počet zápasů do žebříčku.
Brýl/Kymlička odehráli každý s vylosovaným spoluhráčem turnaj na kralovické antuce, do závěrečných kol se neprobojovali. Další duo v turnaji vyladilo formu v alpských disciplínách, pondělí ukáže, zda bude úspěšně čelit tenisovým klasikům v čele s Mirkem Kamlachem, nositelem ceny pro nejaktivnějšího účastníka turnaje jednotlivců v loňském roce.

Eskalace napětí v oblasti Ládví

(JR, 25. 11. 2013 16:05)

Tak rozehraný zápas předcházel dohranému, což tedy znamená, že hrál se v pátek, to je snad každému jasné, ale dokáže to nadělat paseku i supervisorovi v hodnocení. Ohledně výtek ke hře, hráče bych omluvil, že si musejí teprve zvyknout na nepsaná pravidla čtyřher a, že by i psaná?
Supervisor obdržel podnět k porušení pravidel hry, ovšem bez rozhodčího těžko posouditelnému, zvláště pokud hráč soupeře na toto neupozorní. Věc se odkládá a posouzena bude až při osobní účasti.
Je to opět stejný nešvar jako již zvláště v prvním ročníku singla, chyby nohou při podání, bejzlajny se prostě nedotýkáme, natož abychom ji překračovali, takže hlídejte si to tenisté! Je to stejné jako míč v autu či v síti, tedy následuje podání druhé či ztráta fiftýnu.
Děkuji za pozornost.
Váš supervisor.

První údery uskutečněny

(JR, 25. 11. 2013 14:41)

Došlo k prvním bodovým ziskům v této halové sezoně. Pánové Pojer s Rohlíkem si na své konto připsali každý po 100 bodech. Pánové Albrecht a Procházka to maj za účast a za dva, po výsledku 6:4 7:5.
Dramatické sobotní utkání se rozhodne až v dohrávce, hráči Kamlach a Malát mají příznivě nakročeno k bodovému zisku a první výhře v turnaji, oba dva páry však ztratili set, což může vnést do konečného zúčtování zajímavou zápletku.

Zápasy započítavané do žebříčku jsou na obzoru

(JR, 20. 11. 2013 16:32)

Kromě pátečního duelu, se uskuteční i sobotní utkání, kde nepůjde sice o pořadí v turnaji, ale v žebříčku ČTP doubles rovněž ano. Mělo by se hrát od sedmi večer na Ládví a soupeři nastoupí v předpokládané sestavě Pojer/Rohlík vs Albrecht/Procházka. Do hodnocení tedy promluví další dva noví hráči, z nichž jeden bude nejen promlouvat, ale hlavně doufám hrát "jistotu" i v Masters, jejichž reálný start se odehraje vpředvečer tohoto souboje.

Double Master začíná!

(MiKa, 16. 11. 2013 19:32)

Tak pánové, DM (Double Masters) ČTP 2013 začíná!
Máme tu čest hrát úvodní zápas a to proti dvojici ČTP protřelou a známou. Tedy Tomáš Brýl-Pavel Kymlička s námi, Mirek Kamlach-Ondra Malát. Hodí se tedy, abychom nás lehce představil. Ondra byl kolega v práci, teď je to můj kamarád. V životě jsme však spolu tenis nehráli ani se neviděli hrát :-)))! Ve čtvrtek 14.11.2013 jsme si byli hodinku zatrénovat a jdeme do toho. Tak jsem na to zvědav, hlavně však čekám dobrou zábavu :-).