Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČTP DOUBLES 2017/18 - PROPOZICE

24. 9. 2017

5.ročník – „ČTP Doubles Open Liga“ 2017/2018 - propozice

(zima 17/18)

1. Systém turnaje:

a) hraje se v jedné skupině podle počtu přihlášených dvojic v termínu 1.10.2016 – 31.3.2017.

b) každá dvojice může hrát s každou, ale pouze 1x za turnaj. Maximální počet zápasů je tak dán konečným počtem účastníků (-1)

c) během turnaje je možné, aby „přiskočily“ další dvojice (Open systém), pokud mají zájem hrát. Ovšem pouze od  začátku turnaje (1.října 2017) do jeho poloviny, tedy do 31.12.2017

d) zápasy se hrají na 2 vítězné sady, za stavu 6:6 je tiebreak

e) řešení situace za stavu zápasu 1:1 na sety:

    pokud se na tom hráči dohodnou (nejlépe před zápasem), nemusejí hrát „klasický“ 3.set, ale tzv. „velký tie-break“ (hra do 10ti vyhraných míčů s rozdílem 2 míčů, podobně jako běžný tie-break). Toto pravidlo je zavedeno kvůli problému dohrávek zápasů (další termíny, další platba kurtů, apod.)

    Pokud se na tom hráči nedohodnou, riskují, že jim v případě nedohraní mače do 31.3. nebude tento do turnaje započítán. V zápasech s dvojicemi s průměrným věkem 60+ je povinnost na v-tiebreak přistoupit.

Pozn.: - velký tiebreak má hodnotu setu, takže se započítá do skóre sad

       - do skóre gamů se uvede rozdíl míčů, ale maximálně rozdíl 6ti. Neboli při výhře 10:8 (a jakékoliv vyšší) 2:0 pro vítěze, při 10:7 (3:0), při 10:6 (4:0), při 10:5 (5:0), při 10:4 (a jakémkoliv vyšším rozdílu) je 6:0.

2. Bodování:

za každý vyhraný zápas si vítězná dvojice připíše do tabulky 3 body, poražená dvojice 1 bodBod za porážku je bonifikace za aktivitu, oceňuje se tak snaha dvojice hrát.

3. O konečném umístění rozhoduje:

    a) větší počet bodů

    b) vzájemné utkání / v případě rovnosti u více jak 2 „stejněbodových“              dále rozhoduje celková bilance:

    c) více vyhraných zápasů

    d) lepší rozdíl sad

    e) lepší rozdíl her

    f) větší počet odehraných zápasů

    g) větší počet vyhraných her

Všechny nedohrané zápasy je nutno dohrát do 31.3.2018. Jinak nebudou započteny do tabulky.

Do „Konečného pořadí“ turnaje se nezapočítají dvojice, které během turnaje nesehrály ani jediný zápas.

4. Obecná ustanovení:

a) turnaj se hraje v halách i venku (v termínu viz bod 1.) na jakémkoliv povrchu, na kterém se dvojice dohodnou

b) hráči si sami dohodnou termín zápasu, rovněž si sami hradí nájem kurtů a míče.

c) po sehrání zápasu obě nebo jedna dvojice neprodleně nahlásí výsledek (+ datum zápasu, areál a povrch) vedoucímu turnaje. Hlaste prosím i nedohrané (přerušené) zápasy. Ideální je, když dvojice nahlásí termín a hodinu dojednaného zápasu pořadateli předem.

c) za případné nedohrané zápasy k 31.3.2017 se do tabulky započítá oběma dvojicím každá dokončená sada do skóre sad (+her), žádné body do tabulky však dvojice nezíská.

d) odstoupení 1 hráče dvojice z turnaje:

    bez rozdílu důvodů (zdravotní, rodinné, hráč už nechce hrát, atd.) se postupuje takto: dosud sehrané zápasy původní dvojice zůstanou započteny a nová dvojice již nemůže zápasy s těmito soupeři opakovat.

    Vyměnit 1 hráče dvojice během turnaje je možné pouze 1x. Při dalším odstoupení 1 hráče dvojice v turnaji končí. Zůstanou jí však započteny všechny dosud odehrané zápasy. Výměnu partnera ve dvojici je nutné nahlásit vedení turnaje nejméně 3 dny před dalším hraným zápasem!

Tabulka turnaje a přehled výsledků již odehraných zápasů bude průběžně (na základě hlášených výsledků) aktualizovaná na webové adrese: www.ctp.estranky.cz a po každém měsíci obdrží účastníci mail (newsletter) o stavu turnaje.

Změna propozic (např. podle počtu přihlášených) vyhrazena!

                                                                                                                  1.9.2017, Mirek Kamlach