Jdi na obsah Jdi na menu
 


5.ČTP Singles - propozice

29. 3. 2016

ČTP – Čajový tenisový pohár

---------------------------------------------------------------------------------------------------

5.ročník – „ČTP Singles Open Liga“ 2016 (léto 2016) - propozice

(+ Single-Masters 2016)

1. Systém turnaje:

a) hraje se v 1 společné skupině podle počtu přihlášených hráčů v ročním období 1.dubna 2016 – 30.září 2016

b) hrát je možno kdykoliv s kýmkoliv a kdekoliv (s omezením v bodu 1c)

c) se stejným soupeřem lze odehrát v Lize maximálně 5 zápasů (bez ohledu na to, kolik odehrajete s ostatními)

d) během turnaje je možné, aby „přistoupili“ další hráči (Open systém). Ovšem pouze od začátku turnaje (1.dubna 2016) do 31.srpna 2016, tedy nejpozději měsíc před ukončením turnaje!

e) zápasy se hrají na 2 vítězné sady, za stavu 6:6 je tiebreak

f) řešení situace za stavu zápasu 1:1 na sety:

    pokud se na tom hráči dohodnou (nejlépe před zápasem), nemusejí hrát „klasický“ 3.set, ale tzv. „velký tie-break“ (hra do 10ti vyhraných míčů s rozdílem 2 míčů, podobně jako běžný tie-break).

    Toto pravidlo je zavedeno kvůli problému dohrávek zápasů (další termíny, další platby kurtů, apod.)

    Pokud o to požádá hráč ve věku 60+, je soupeř povinen na toto pravidlo přistoupit. Pokud se na tom hráči nedohodnou, riskují, že jim v případě nedohraní mače do 30.9. nebude tento do turnaje plnohodnotně započítán. Pozn.: - velký tiebreak má hodnotu setu, takže se započítá do skóre sad - do skóre gamů se uvede rozdíl míčů, ale maximálně rozdíl 6ti. Neboli při výhře 10:8 (a jakékoliv vyšší) 2:0 pro vítěze, při 10:7 (3:0), při 10:6 (4:0), při 10:5 (5:0), při 10:4 (a jakémkoliv vyšším rozdílu) je 6:0.

2. Bodování:

a) Za výhru v každém zápase si vítěz připíše 5 bodů, za porážku 1 bod. Bod za porážku je bonifikace za aktivitu, hodnotí se tak snaha hráče hrát. Poraženému se také započítává 1 bod za vyhraný set. Bod za vyhraný set dostane každý hráč i v případě nedohraného zápasu (ovšem až na konci turnaje!), pokud byl rozehraný zápas ihned nahlášen.

3. O konečném umístění rozhoduje:

    a) větší počet bodů

    b) více vyhraných zápasů

    c) lepší rozdíl sad  

    d) lepší rozdíl her

    e) větší počet odehraných zápasů

    f) větší počet vyhraných her

    g) vzájemné utkání (výhry – pokud shodné, tak sety a dále gamy)

Do „Konečného pořadí“ turnaje se neklasifikují hráči, kteří během turnaje nesehráli ani jediný zápas (anebo do časového limitu (30.9.) nedohráli rozehraný zápas.

3a. Konečné pořadí v Single-Masters:

     1.-4.místo je určeno výsledky finále + o 3.místo, hráči v pořadí na 5.-8. (vypadlí ve čtvrtfinále) se seřadí podle svého umístění v Lize na startu Single-Masters (= 1.8.).

4. Single-Masters 2016:

Zvláště se vyhodnotí stav tabulky k 31.7. (= zápasy nahlášené do tohoto data) , což bude základem k sehrání Single-Masters 2016.

Systémem „pavouk“ sehrají dvojice 1-8, 2-7, 3-6 a 4-5 čtvrtfinále (1.-30.8.), dále semifinále – zase nejvýše nasazený s nejnižším (1.-15.9.) a nakonec finále a zápas o 3.místo (16.-30.9.). U dvojic, které se do data uzavření kola nedohodnou na zápase, bude postup řešen prostě – losem. Výjimkou je, když jeden z hráčů prokáže, že vícekrát vyzýval, ale soupeř nereagoval či odmítl.

Výše nasazení hráči mají právo volby areálu, kde se bude hrát.

Čtvrtfinále a semifinále se hraje stejně jako Liga (= 3.set se seniory povinný velký tiebreak), finále pak na klasické 2 vítězné sety.

Zápasy ze S-M se NE!ZAPOČÍTÁVAJÍ do základní Open ligy! Budou ale také uvedeny v historických tabulkách ČTP.

5. Obecná ustanovení:

a) turnaj se hraje „venku“ i v halách a na jakémkoliv povrchu, na kterém se dvojice dohodnou.

b) hráči si sami dohodnou termín zápasu, rovněž si sami hradí nájem kurtů a míče.

c) po sehrání zápasu oba nebo jeden z hráčů neprodleně nahlásí výsledek (+ datum zápasu, areál a povrch) vedoucímu turnaje. Hlaste prosím i nedohrané (přerušené) zápasy. Ideální je, když hráči nahlásí termín a hodinu dojednaného zápasu pořadateli předem.

Tabulka turnaje a přehled výsledků již odehraných zápasů bude průběžně (na základě hlášených výsledků) aktualizovaná na webové adrese: www.ctp.estranky.cz a po každém měsíci obdrží účastníci informační mail (newsletter) o stavu turnaje.

                                        Změna Propozic vyhrazena!

 Kml. 31.3.2016